Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5433
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Dworzec tymczasowy w Szklarskiej Porębie

Piątek, 24 stycznia 2020, 7:01
Aktualizacja: Środa, 29 stycznia 2020, 14:37
Autor: Przemek Kaczałko
Szklarska Poręba: Dworzec tymczasowy w Szklarskiej Porębie
Fot. PKP S.A.
Trwa przebudowa dworca w Szklarskiej Porębie Górnej w ramach Programu Inwestycji Dworcowych. 24 stycznia ma zostać uruchomiony dworzec tymczasowy – informuje Biuro Prasowe PKP S.A.

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy dworca w Szklarskiej Porębie Górnej już w najbliższy piątek, obsługa podróżnych zostanie przeniesiona do budynku dworca tymczasowego. Dworzec kontenerowy został ustawiony w pobliżu historycznego obiektu. Podróżni znajdą w nim kasę biletową, poczekalnię i toalety ogólnodostępne. Będzie on czynny w godzinach prac kasy biletowej, czyli od godziny 8:00 do 19:30. Wraz z uruchomieniem dworca tymczasowego zmieni się organizacja dojść do peronów, co zostało odpowiednio oznakowane.

Prace związane z przebudową dworca w Szklarskiej Porębie Górnej przebiegają zgodnie z planem. Do tej pory wykonano już roboty rozbiórkowe i demontaże, w tym m.in. skucie tynków oraz posadzek, rozbiórkę ścianek i przemurowania. Trwają prace przy fundamentach dworca polegające na wykonaniu izolacji przeciwwilgociowych i iniekcji, a także montażu instalacji podposadzkowych. Rozpoczyna się układanie tras wewnętrznych instalacji elektrycznych oraz rozprowadzanie instalacji sanitarnych - Bartłomiej Sarna z Wydziału Prasowego Biura Komunikacji i Promocji Polskich Kolei Państwowych S.A.

Przebudowa dworca w Szklarskiej Porębie Górnej rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku. Wartość inwestycji to 17,5 mln złotych. Jest ona dofinansowana ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Planowany termin udostępnienia dworca podróżnym to pierwsza połowa 2021 roku.

Budynek dworca w Szklarskiej Porębie jest wpisany do ewidencji zabytków i jest w obszarze chronionym. Był on budowany w dwóch etapach. W 1902 roku powstała poczekalnia wraz z barem, następnie w 1919 roku budynek został przebudowany zyskując dzisiejszy kształt - dodał B. Sarna.

(źródło: komunikat prasowy PKP)

Twoja reakcja na artykuł?

29
81%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
5
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group