Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5839
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dworzec PKP w Zgorzelcu do remontu

Poniedziałek, 26 lutego 2018, 12:26
Autor: PR/PKP
Region: Dworzec PKP w Zgorzelcu do remontu
Fot. Użyczone/PKP–wizualizacja
PKP S.A. podpisała umowę z wykonawcą przebudowy dworca w Zgorzelcu. Inwestycję, która ma zakończyć się w przyszłym roku, zrealizuje firma Berger Bau Polska.

Dworzec po modernizacji będzie odpowiadał potrzebom wszystkich grup podróżnych. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W budynku zamontowane zostaną ścieżki dotykowe dla osób niewidomych i niedowidzących, tablice multisensoryczne i oznaczenia w alfabecie Braille’a. Pojawią się także pętle indukcyjne dla osób niedosłyszących oraz toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Inwestycja odmieni wygląd dworca. W ramach prac odnowiona zostanie elewacja obiektu, wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa, a pomieszczenia wewnątrz obiektu zostaną przebudowane i dostosowane do nowych funkcji. Część powierzchni w budynku zostanie wykorzystana przez lokalny samorząd, który planuje zorganizować tam Harcówkę. Wykonawca zagospodaruje również teren przy dworcu i wykona miejsca postojowe.

Planowany termin zakończenia inwestycji to I kwartał przyszłego roku. W trakcie realizacji prac budowlanych podróżni będą mogli korzystać z dworca tymczasowego.

Koszt realizacji prac budowlanych wyniesie ok. 7 mln zł netto i zostanie sfinansowany ze środków budżetu państwa i środków własnych PKP S.A.

Zgorzelec (dawniej Zgorzelec Ujazd) to kolejny dworzec modernizowany przez PKP S.A. na terenie Dolnego Śląska. Obecnie prace budowlane prowadzoną są m.in. w Świętej Katarzynie, Siechnicach, Strzelinie, Chojnowie czy Żarowie. Pod koniec stycznia br. spółka podpisała również umowy na wykonanie projektów przebudowy kolejnych ośmiu dworców kolejowych w tym województwie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group