Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 5119
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Dworzec dla LGD

Wtorek, 4 lutego 2020, 6:00
Aktualizacja: Środa, 5 lutego 2020, 8:30
Autor: WAC
Kowary: Dworzec dla LGD
Fot. WAC
Rada Miasta Kowary wydała zgodę na bezpłatne użyczenie na 30 lat nieczynnego budynku dworca kolejowego w Kowarach Lokalnej Grupie Działania „Partnerstwo Ducha Gór”.

Plany na zagospodarowanie dworca w Kowarach są bardzo ambitne. Poza biurem LGD, w budynku będzie: sklepik z produktami lokalnymi, centrum informacji turystycznej czy sala muzealna z częścią poświęconą tradycjom kolejowym Kowar. Nie jest wykluczone, że w pomieszczeniach będzie też działała spółdzielnia socjalna dla rękodzielników.

Jak mówi kierująca LGD „Partnerstwo Ducha Gór” Dorota Goetz - decyzja kowarskiej rady otwiera przed reprezentowaną przez nią organizację szansę rozwinięcia prowadzonej działalności

Warunki lokalowe w naszej dotychczasowej siedzibie w Karpaczu są skromne - mówi D. Goetz. - Ze względu na dużą ciasnotę nie mieliśmy tam między innymi sali, gdzie moglibyśmy prowadzić szkolenia. Dlatego zwracaliśmy się do okolicznych samorządów z prośbą o użyczenie pomieszczeń, w których moglibyśmy kontynuować naszą działalność, jednocześnie rozwijając ją. Na nasz apel odpowiedziały jedynie Kowary. Zgoda wyrażona przez kowarskich radnych daje nam możliwość tworzenia projektów i szukania środków na remont i adaptację pomieszczeń dworca. Przed nami długa droga i czas pokaże, w jakim stopniu uda nam się zrealizować nasze zamierzenia - dodaje Dorota Goetz.

Twoja reakcja na artykuł?

78
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
1
1%
Smuci
3
3%
Złości
14
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group