Poniedziałek, 22 czerwca
20°C Jelenia Góra
reklamy

Dworskie powitanie jesieni

Audio

Czytaj na głos

Autor: rylit 1 min czytania

Renesansowe wnętrza remontowanego dworu na osiedlu Czarne każdy mógł podziwiać w sobotę podczas imprezy zorganizowanej przez Fundację Kultury Ekologicznej.

reklamy
reklamy

Ekolodzy w murach zamku i poza nimi w ten sposób przywitali jesień.
– Chętni mogli przejść ścieżką przyrodniczą „Źródła Pijawnika”. Poprowadził ich Roman Gramsz – mówi kustosz dworu Czarne Jacek Jakubiec.

W tym czasie dwór otwarty był dla wszystkich. Można było podziwiać ekspozycje i prezentacje na temat zabytku, jego przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Jedna z nich nosiła tajemniczy tytuł „Duchy pałacu Czarne”.

Był także cykl spotkań tematycznych. Podczas jednego z nich Wojciech Łużniak podzielił się wrażeniami na temat niedawnej wyprawy na Mont Blanc.
Prof. Tadeusz Borys z Akademii Ekonomicznej poprowadził debatę pod hasłem „Edukacja ekologiczna w praktyce – utwórzmy obywatelskie EKO-Forum dla Kotliny Jeleniogórskiej!”

Spotkanie zakończył koncert kameralny w wykonaniu skrzypaczki Ewy Antosik oraz pianisty Krzysztofa Gotartowskiego.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka