Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8761
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Dwór w Lubiechowej na sprzedaż. Koszty odstraszają nabywców

Środa, 11 kwietnia 2012, 8:07
Aktualizacja: 8:08
Autor: Accipiter
REGION JELENIOGÓRSKI: Dwór w Lubiechowej na sprzedaż. Koszty odstraszają nabywców
Fot. www.Fotopolska.eu
W serwisie Oferty.net wśród polskich pałaców i zamków znajdują się m. in. renesansowy dwór w Lubiechowej, miejscowości, która w latach 1975–98 administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.

Piętrowy dwór w Lubiechowej, który powstał w pierwszej połowie XVI wieku, pomiędzy rokiem 1500 a 1525, został wystawiony na sprzedaż za 150 tysięcy złotych.

Nie wiadomo, kto był jego budowniczym. Być może byli to przedstawiciele rodzin von Polsniz, von Reibniz, von Braun, von Reideberg, von Fürst i von Zedlitz, które miały wtedy udziały we wsi.

W późniejszym swym okresie dwór w Lubiechowej dwukrotnie uległ przebudowom. Najpierw w roku 1756, a pod koniec XIX wieku stał się spichlerzem. Po roku 1945 przemianowany został na magazyn. Długo nie wykorzystywany, popadł w ruinę.

- Dwór w Lubiechowej wymaga poniesienia wysokich nakładów na remont, co odstrasza nabywców. Podobnie jak konieczność uzyskiwania zgód konserwatora na wszelkie prace remontowe czy modernizacyjne – informuje Marcin Drogomirecki, główny analityk portalu Oferty.net.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group