Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 2983
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Dwójka” otwarta na wszystkich

Niedziela, 9 kwietnia 2017, 8:14
Aktualizacja: 23:18
Autor: Koło Chrobrówki
Jelenia Góra: „Dwójka” otwarta na wszystkich
Fot. Katarzyna Ocik, Joanna Bialuk
Najstarsza szkoła w mieście, placówka doskonale łącząca tradycję z nowoczesnością gościła maluchy i ich rodziców podczas Dnia otwartego. Mowa o Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze.

Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie „Dwójki” przygotowali dla gości wiele atrakcji. Wydarzenie zapoczątkował występ szkolnego chóru „Złote nutki” pod batutą Moniki Frąckiewicz – Motyki, przy akompaniamencie zespołu instrumentalnego pod kierunkiem Olgierda Hryniewickiego. Spotkanie uświetnił także występ taneczny szkolnej reprezentacji tańca, prezentującej wiązankę tańców ludowych oraz klasy IV b w tańcu nowoczesnym pod opieką Grzegorza Gigiela. Następnie dyrektor szkoły Beata Kozyra oficjalnie powitała licznie przybyłych gości, udzieliła wielu cennych informacji i zaprosiła do zwiedzania placówki, rozmów z gronem pedagogicznym, uczniami i pedagogiem szkolnym.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uczniowie i nauczyciele przygotowali szereg zajęć o charakterze warsztatowym. Były to między innymi zajęcia plastyczne, przyrodnicze, kulinarne, językowe, z robotyki. Nie brakowało zabaw matematycznych, sportowych, grafomotorycznych i wielu innych.

Podczas pobytu w szkole można było zapoznać się z nowoczesną bazą dydaktyczną, wyposażeniem klas i biblioteki szkolnej, a także z funkcjonowaniem szkolnej świetlicy. Nauczyciele wychowania fizycznego wraz z uczniami zaprosili wszystkich na pokazy akrobatyki sportowej pod tytułem „To jest przegięcie”, a po nim na warsztaty akrobatyczne dla dzieci i ich rodziców.

Gromkie brawa po każdych występach uczniów, uśmiechy na twarzach, (niektórych wymalowanych, co też stanowiło atrakcję ) świadczą o tym, że goście miło spędzili czas w „Dwójce”, podziwiając talent dzieci i zaangażowanie oraz kreatywność nauczycieli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group