Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8705
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz/Świat: Dwójka Gędzius/ Kowalewski wystartuje w Pucharze Świata!

Wtorek, 24 kwietnia 2012, 0:12
Aktualizacja: Wtorek, 24 kwietnia 2012, 20:06
Autor: Przemo
Karpacz/Świat: Dwójka Gędzius/ Kowalewski wystartuje w Pucharze Świata!
Fot. archiwum
Aktualny mistrz Polski seniorów w saneczkarstwie doczekał się swojej szansy na starty w Pucharze Świata. Od sierpnia Artur Gędzius rozpocznie przygotowania w dwójce z klubowym kolegą Jakubem Kowalewskim.

Niedoceniany przez trenera kadry mieszkaniec Jeleniej Góry, który jest absolwentem SMS-u Karpacz od kilku lat nie schodził z podium mistrzostw Polski, ale w PŚ dostał szansę zaledwie dwukrotnie. Sylwetkę oraz sukcesy Artura Gędziusa opisywaliśmy na początku br., które znajdą Państwo tutaj.

- Nie dawno miałem debiut w roli pilota na młodzieżowych i dobrze się czuję w tej roli, a Kuba według mnie jest w tym momencie najlepszym tylarzem w Polsce. To ambitny chłopak i ma talent - opowiadał Artur Gędzius.

Młodzi zawodnicy Śnieżki Karpacz nie startowali do tej pory razem, pierwsze ślizgi będą mieć w sierpniu, wyjadą na dwa obozy na czeski beton w Smrzovce, a następnie na zgrupowanie na Łotwę. W ten sposób będą się przygotowywać do mistrzostw Polski seniorów, które zaplanowane są na listopad w Siguldzie. Na 99% wystartują w pierwszym PŚ w Igls (Austria), a co dalej? To wszystko zależy od wyników jakie będą osiągali nasi młodzi sportowcy oraz od finansów. Dzięki pomocy klubowego trenera Edwarda Maziarza dwójka Gędzius/Kowalewski będzie miała szansę pokazać się na arenie międzynarodowej.

- Po tym jak mój poprzedni partner z dwójki (Filip Romański - MKS Karkonosze) zrezygnował, postanowiłem nadal ciężko pracować. Już niedługo zaczynam sezon przygotowawczy. Teraz będziemy próbować z Arturem, jesteśmy młodzi co sprowadza się do tego, że mamy bardzo duże możliwości i ambicje na to, aby powalczyć o Igrzyska Olimpijskie - mówił Kuba Kowalewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group