Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6464
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dwójka aktywną szkołą!

Wtorek, 19 czerwca 2018, 7:38
Aktualizacja: 13:16
Autor: SP 2
Jelenia Góra: Dwójka aktywną szkołą!
Fot. Użyczone/SP 2
Za nami Runda I Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport (ASM). W czasie przeprowadzonych w szkole testów EuroFit+, uczniowie jeleniogórskiej Dwójki mieli okazję sprawdzić swoje siły w prostych ćwiczeniach sprawnościowych, takich jak próba równowagi, skłon tułowia w siadzie czy bieg wytrzymałościowy. Pokonując kolejne zadania, walczyli z przybyszami z Galaktyki Bezruchu i zdobywali punkty dla szkoły.

W Turnieju ASM nie ma rywalizacji indywidualnej. Jedynym zadaniem ucznia jest poprawienie swojego wyniku za pół roku, w Rundzie II. O zwycięstwo w turnieju walczą natomiast całe szkolne drużyny, w których skład wchodzą nie tylko dzieci, ale także nauczyciele i rodzice.

Turniej Aktywnych Szkół MultiSport wygra szkoła, która w czasie trwania programu zrobi największy postęp w zakresie wyników EuroFit + i aktywnych zmian wprowadzonych w szkole.

Po zakończonej Rundzie I, zespół Aktywnych Szkół MultiSport opuścił naszą szkołę na sześć miesięcy, podczas których będziemy realizować cele Planu Treningowego i sukcesywnie zwiększać poziom codziennej aktywności w szkole. Za pół roku Pogromcy Bezruchu wrócą do nas, aby w ramach Rundy II ponownie przeprowadzić testy sprawnościowe EuroFit + i porównać je z wcześniejszymi wynikami.

Jak stać się częścią aktywnej drużyny?

Częścią szkolnej drużyny może zostać każdy, kto przyczyni się do zwiększenia poziomu codziennej aktywności dzieci. Przed nami 6 miesięcy tzw. Treningów Drużynowych. To czas na regularne ćwiczenia i codzienną, nawet najprostszą aktywność, choćby spacer do szkoły czy mycie zębów na jednej nodze.

Plan jest prosty – więcej ruchu, mniej siedzenia!

Relacje z prowadzonych w szkołach rozgrywek znajdują się w dzienniku Aktywnych Szkół MultiSport i na Facebooku:

https://aktywneszkoly.pl/dziennik-asm
https://www.facebook.com/AktywneSzkolyMultiSport/

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group