Niedziela, 28 czerwca
23°C Jelenia Góra
reklamy

Dwieście tysięcy złotych dla rowerzystów

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 1 min czytania

Po raz pierwszy w historii miasto chce zadbać o wygodę cyklistów dostosowując do ich potrzeb najczęściej używane trakty. Wszystko po uzgodnieniu z samymi zainteresowanymi.

reklamy

– Przeznaczyliśmy na ten cel w budżecie 200 tysięcy złotych. Wydanie tych pieniędzy na dostosowanie traktów do potrzeb samych cyklistów odbywać się będzie po konsultacjach z nimi – mówił podczas ostatniej sesji zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. – Zostaną obniżone krawężniki, usunięte przeszkadzające słupki. Wszystko w porozumieniu z jeleniogórskimi rowerzystami, którzy wskazują najgorsze miejsca.

W planach jest powstanie bezkolizyjnego szlaku rowerowego z Jeleniej Góry do Cieplic, który ma liczyć 6 kilometrów.

Dziś nie ma chyba cyklisty, który chwaliłby poruszanie się jednośladem po Jeleniej Górze. Poza kilkoma wydzielonymi traktami w mieście nie ma sieci dróg rowerowych, brakuje parkingów. A jeżdżąc ruchliwymi ulicami miasta cykliści zwiększają ryzyko wypadku i narażają się na bluzgi ze strony kierowców, którzy wciąż uważają jednośladowców za intruzów na drogach.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka