Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 5078
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dwie strefy w Siedlęcinie?

Środa, 26 czerwca 2019, 6:05
Aktualizacja: Czwartek, 27 czerwca 2019, 13:24
Autor: WAC
Jelenia Góra: Dwie strefy w Siedlęcinie?
Fot. KED
Czy w Siedlęcinie nadal obowiązują dwie strefy opłat w autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego? – pyta nasz Czytelnik z tej miejscowości.
Jechałem wczoraj autobusem MZK linii numer 5 z Siedlęcina do Jeleniej Góry – mówi pan Marian. - Wsiadłem na przystanku „Siedlęcin – wieża książęca”, kasując bilet kupiony w kiosku za 3 złote. Na przystanku „ Siedlęcin – przy krzyżu” podszedł do mnie kontroler biletów i po sprawdzeniu stwierdził, że aby jechać dalej muszę kupić kolejny bilet za 3 złote. Gdy wyraziłem swoje zdziwienie stwierdził, że tu kończy się strefa opłat. To jakieś kuriozum, skoro w całym mieście obowiązuje jedna taryfa. Proszę o wyjaśnienie tej kwestii.
W Jeleniej Górze jakiś czas temu zlikwidowano dwie strefy opłat i na całej sieci obowiązuje jedna taryfa, w której bilet normalny kupiony drogą tradycyjną kosztuje 3 złote – mówi Michał Palewicz z MZK. - Cena ta obowiązuje jednak na danym kursie, do jego przystanku końcowego. Tymczasem przystanek Siedlęcin – wieża książęca” jest przedostatnim dla kursów jadących z Jeleniej Góry, a „Siedlęcin - przy krzyżu” jest pierwszym przystankiem „5” jadących w drogę powrotną. Dlatego pasażer jest zobowiązany w tym miejscu kupić drugi bilet. Waszego Czytelnika mogło zmylić to, że przebieg tej linii jest tak ustawiony, że autobusy jadące do i z Siedlęcina mają różne trasy. Podobna sytuacja występuje w przypadku „9” w Górzyńcu - wyjaśnia.

Twoja reakcja na artykuł?

8
17%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
9
20%
Złości
27
59%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1190
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group