Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 13441
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dwie premiery w ZTA

Piątek, 28 maja 2021, 10:05
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dwie premiery w ZTA
Fot. Grzegorz Koczubaj (ZTA)
Covidowe zaległości nadrobią w najbliższym czasie aktorzy Zdrojowego Teatru Animacji, którzy przygotowali dla widzów dwie premiery. W sobotę (29.05) odbędzie się premiera Piosenek z Kufra, które są hołdem dla wieloletniego dyrektora ZTA - Bogdana Nauki. Z kolei w niedzielę (6.06) czeka nas premiera spektaklu Nataszy Sołtanowicz - "Kropka z Błędem".

Na muzyczne przedstawienie składa się kilkanaście piosenek z różnych spektakli wyreżyserowanych przez wieloletniego dyrektora Zdrojowego Teatru Animacji - Bogdana Naukę. Bardziej i mniej znane przez dziecięcą publiczność utwory wybrzmią w nowych aranżacjach Jacka Szreniawy. Piosenki zostały zainscenizowane w zabawnej formie, z wykorzystaniem lalek, elementów scenografii i rozmaitych rekwizytów. Aktorzy animujący lalki i występujący w żywym planie przenoszą widza w bajkowy świat. Dzięki teatralnej magii Calineczka może się spotkać z kotem w butach, mała syrenka z żyjącym na co dzień pod ziemią kretem, a Kopciuszek z Kaczką dziwaczką - informuje ZTA.

Cała formuła rozgrywa się w magazynie teatralnym, skąd czerpiemy inspiracje do wykonania różnych piosenek z kilkunastu spektakli Bogdana Nauki. Zarówno dzieci, jak i rodzice - będą się świetnie bawić - powiedział Sylwester Kuper, aktor ZTA. - Tęsknimy za publicznością i mamy nadzieję, że zawitają do nas i będziemy się razem cieszyć. Spektakle online to nie jest kontakt z żywą publicznością, a my jako aktorzy potrzebujemy energii z zewnątrz - wyznała aktorka Dorota Korczycka-Bablińska, która debiutowała w Zdrojowym Teatrze Animacji w spektaklu Bogdana Nauki pt. "Kopciuszek" i nie kryje radości, że znowu wykona tę piosenkę.

Kolejną premierą będzie "Kropka z Błędem". Jak opisują twórcy spektaklu, Kropka mieszka w zeszycie w trzy linie. Jest mała i ma okrągły brzuszek. Jak dorośnie chce zostać kropką nad „i”. Jej najlepszym przyjacielem jest rozbrykany i łobuzerski Błąd. Gdy pewnego dnia Błąd się gubi, Kropka wyrusza na poszukiwania wkraczając w nieznaną przestrzeń zeszytów, podręczników i notesów. W poszukiwaniach pomagają jej nowo poznani przyjaciele. Zapraszamy widzów do świata liter, cyfr, wykrzykników i myślników ale również błędów, które wcale nie są takie złe. „Kropka z Błędem” to historia o przyjaźni, kreatywności i radości, jaką może dawać zabawa z najlepszym przyjacielem. To opowieść o tym, że można się mylić i uczyć na błędach. Bo czym było by życie bez błędów? Smutną, szarą ortografią.

Trzeba zostawić modę i iść pod prąd oraz przede wszystkim - zaprosić błąd. Musimy się nauczyć, że nie każdy jest doskonały. Każdy pyta - jak Twoim przyjacielem mógł być Błąd - przecież on jest brzydki. Przez to, że tyle wartości daje Kropce, to bardzo wartościowa postać - nie możemy patrzeć na pozory - dodała Zuzanna Łuczak, aktorka cieplickiego teatru, która nie kryje radości, że po 14 miesiącach przygotowań w końcu uda się pokazać "Kropkę z Błędem".

reżyseria: Natasza Sołtanowicz
asystent reżysera: Dagmara Antoniszyn
scenografia: Iza Banaszek, Marianna Syska
adaptacja: Joanna Kowalska
muzyka: Natasza Sołtanowicz
aranżacja muzyczna: Grzegorz Bieńko
teksty piosenek: Joanna Kowalska
występują: Radosław Biniek, Dorota Fluder-Głowacka, Dorota Korczycka-Bąblińska, Rafał Ksiądzyna, Zuzanna Łuczak, Jacek Maksimowicz

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group