Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 9789
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dwie oszustki zostały zatrzymane

Wtorek, 31 marca 2015, 8:03
Aktualizacja: 8:06
Autor: 112
Jelenia Góra: Dwie oszustki zostały zatrzymane
Fot. Archiwum
Do pięciu lat więzienia grozi dwóm mieszkankom powiatu świdnickiego, które okradły starszego mężczyznę. Ich łupem padło kilka tysięcy złotych. Oszustki przedstawiły się jako pracownice Narodowego Funduszu Zdrowia i zaproponowały pokrzywdzonemu refundację leków. Pod tym pretekstem weszły do mieszkania.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze, w wyniku prowadzonych działań, ustalili a następnie zatrzymali dwie mieszkanki powiatu świdnickiego w wieku 26 i 43 lata, które podejrzane są o kradzież.

- Do przestępstwa doszło 23 marca po godz. 14.30 w Jeleniej Górze. Oszustki zapukały do mieszkania 88-letniego mężczyzny, przedstawiły się jako pracownice Narodowego Funduszu Zdrowia i pod pretekstem refundacji leków weszły do mieszkania. W trakcie rozmowy jedna z kobiet oświadczyła pokrzywdzonemu, że warunkiem otrzymania dopłaty jest okazanie banknotu o określonej serii. Aby spełnić ten warunek 88-latek nieświadomie wskazał im miejsce przechowywania swoich oszczędności, które zniknęły wraz nimi. W ten sposób jeleniogórzanin stracił kilka tysięcy złotych – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Policjanci ustalili i zatrzymali oszustki cztery dni później w Jeleniej Górze. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Nie jest wykluczone, że mają one na koncie więcej podobnych czynów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group