Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 2859
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dwie Jesienne Wystawy Psów Rasowych

Piątek, 14 października 2016, 7:09
Aktualizacja: Sobota, 15 października 2016, 9:08
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dwie Jesienne Wystawy Psów Rasowych
Fot. Organizator
W najbliższą sobotę i niedzielę na stadionie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Lubańskiej odbędą się po raz pierwszy dwie Jesienne Wystawy Psów Rasowych zorganizowane przez Jeleniogórski Oddział Związku Kynologicznego w Polsce pod honorowym patronatem Prezydenta Jeleniej Góry.

O tej porze roku są to jedyne takie imprezy kynologiczne w naszym regionie, w których łącznie weźmie udział niemal 1300 psów różnych ras z kilku krajów Europy, m.in. Polski, Czech, Słowacji, Niemiec. Wspólnie ze swoimi opiekunami będą rywalizować o niezwykle atrakcyjne nagrody i tytuł Najpiękniejszego Psa Wystawy.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w tym roku oddział obchodzi swoje 60-lecie powstania, co czyni go jednym z najdłużej funkcjonujących oddziałów w Polsce. W 1956 roku z inicjatywy Państwa Marii i Janusza Malinowskich z Wrocławia został powołany przez Zarząd Główny Jeleniogórski Oddział Związku Kynologicznego w Polsce. Od tego czasu oddział prężnie działa i rozwija się. To tutaj w 1967 r. po raz pierwszy w naszym kraju został zorganizowany wyścig chartów.

Wszystkich wystawców, hodowców, właścicieli oraz miłośników czworonogów zapraszamy serdecznie w najbliższy weekend. Początek wystawy, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę przewidziany jest na godzinę 10:00, zakończenie ok. 16:00-17:00. Na terenie wystawy dostępny będzie parking oraz pełna gastronomia. Bilety wstępu w cenie 5 zł i 3 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group