Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8498
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przemyśl: Dwa złota Łukasza Cimosza w Przemyślu

Poniedziałek, 29 lutego 2016, 21:52
Aktualizacja: 21:54
Autor: MDvR
Przemyśl: Dwa złota Łukasza Cimosza w Przemyślu
Fot. użyczone
Przemyśl był w dniach 26–28 lutego gospodarzem turnieju Grand Prix Polski "Carpatia Bad" w badmintonie w kategorii młodzik (U15) i junior (U19). W turnieju udział wzięła liczna grupa zawodników KS Chojnik Jelenia Góra oraz uczniów ZSOiMS w Szklarskiej Porębie pod wodzą Adama Słomki i Sławomira Kowalskiego.

Jeleniogórzanie walczyli o zwycięstwa i ważne punkty do klasyfikacji PZBad. Jakże udany okazał się turniej dla jeleniogórskiego zawodnika Łukasza Cimosza, który po raz kolejny wraca z zawodów z medalami. Łukasz po raz kolejny udowodnił swoją wysoką pozycję w kraju zdobywając dwa złota - w grze pojedynczej oraz w grze mieszanej z Karoliną Szubert (SKS Matchpoint Ślęza). Po świetnym występie w Mistrzostwach Europy w Kazaniu bardzo dobra dyspozycja i forma trwa dalej. Łukasz Cimosz podczas całego turnieju rozegrał 10 spotkań, w których nie dał szans swoim rywalom nie tracąc nawet seta.

- Super, mam nadzieję, że forma Łukasza będzie dalej szła w górę. Przed nim, jak i koleżankami i kolegami z klubu bardzo pracowity okres i starty m.in. w Mistrzostwach Polski Drużyn Wojewódzkich Juniorów Młodszych, BWF Junior w Berlinie czy Mistrzostwach Polski Drużyn Wojewódzkich Młodzików. Oby tak dalej, a będziemy dalej cieszyć się ze wspaniałych wyników - skomentował Adam Słomka, trener KS Chojnik Jelenia Góra.

Brązowy medal w grze podwójnej w kategorii U19 przywiozły również Magdalena Golenia (UKS Orbitek Straszęcin) / Aneta Niklas (UKS Dwójka Bytów) - uczennice ZSOiMS ze Szklarskiej Poręby. Nie wiele zabrakł parze Jędrzej Nowak (KS Chojnik Jelenia Góra) / Paweł Kopański (UKS Start Widełka), którzy zajęli ostatecznie czwarte miejsce.

KS Chojnik Jelenia Góra oraz ZSOiMS w Szklarskiej Porębie reprezentowali jeszcze: Michał Majdecki, Patryk Panasiewicz, Kacper Kruszyński, Agata Gościło, Jagoda Goldwasser, Agata Iskra, Dominik Gerlach, Rafał Jakiel, Kamil Słupek, Piotr Gajda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group