Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 5894
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dwa tygodnie zimowych wakacji bez nudy

Piątek, 13 stycznia 2012, 8:37
Aktualizacja: 8:38
Autor: Agrafka
Jeleniogórskie instytucje kultury i sportu zorganizowały wiele atrakcji dla dzieci na rozpoczynające się w najbliższy poniedziałek ferie zimowe. Nie zabraknie przejażdżek konnych, spotkań ze sztuką, wycieczek, kuligów, czy ognisk z pieczeniem kiełbasek.

"Ferie bez nudy" to hasło wiodące zimowiska dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat organizowanego przez Osiedlowy Dom Kultury na Zabobrzu w dniach 16-27 stycznia w godz. od 8.00 do 16.00. W programie zajęcia w pracowniach, spektakle teatralne, wyjścia na basen, wycieczki, przejażdżki konne, ognisko z pieczeniem kiełbasek, kulig, gry i zabawy sportowe i wiele innych atrakcji. W cenę dwutygodniowych spotkań, która wynosi 240 zł, wliczone jest śniadanie i obiad.

W zimowisku organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury mogą wziąć udział dzieci w wieku 6 lat do 10 lat. W programie przewidziano zajęcia manualno-plastyczne, muzyczno-wokalne, sportowe, wycieczki, konkursy, a także zawody sportowe. Zajęcia trwają od godz. 9.00 do 15.00 w dniach 16-27 styczeń, a opłata za jeden dzień wynosi 10 zł. W cenie zagwarantowane jest śniadanie i obiad.

Jeleniogórskie Centrum Kultury 16 stycznia rozpocznie projekt „Światowe dzieła sztuki w wykonaniu dzieci”, który ma na celu nie tylko zapoznanie dzieci z istotnymi dla kultury dziełami sztuki, ale również próba ich wykonania przez zastosowanie odpowiedniej techniki. Pojawią się więc prace inspirowane twórczością Vincenta van Gogha, Pabla Picassa, Paula Klee, Claude Moneta itp. w efekcie powstanie galeria obrazów. W programie ujęto także wycieczki i zajęcia sportowe. W koszt zajęć w wysokości 130 zł za tydzień, wliczony jest obiad. Warsztaty będą trwać od godz. 8.00 do 16.00.

Ferie z Miejskim Ośrodkiem Sportu także zapowiadają się interesująco i aktywnie. Na jeleniogórskim lodowiskach zaplanowane zostały gry i zabawy, a także nauka jazdy na łyżwach. Sale sportowe przy ul. Złotniczej, Sudeckiej i Marii Skłodowskiej-Curie będą otwarte dla osób pragnących zagrać w tenisa stołowego, koszykówkę lub siatkówkę. Więcej informacji o godzinach otwarcia można uzyskać w MOSie.

Ciekawie zapowiadają się także ferie z teatrem. 19 stycznia o godz. 11.00 w Zdrojowym Teatrze Animacji w Cieplicach wystawiony zostanie spektakl dla dzieci „Tymoteusz Majsterklepka”, 20 stycznia o godz. 11.00 przedstawienie „Brzydkie Kaczątko”, 26 stycznia o godz. 10.00 „Ach, ta Mysia”, a 27 stycznia o godz. 10.00 „Piotruś i Wilk”. Bilety w cenie: 15 zł normalny, 12 zł grupowy, 32 zł rodzinny dla trzech osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group