Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7881
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dwa lata więzienia za seks z nieletnią

Piątek, 18 kwietnia 2008, 16:49
Aktualizacja: 16:50
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Dwa lata więzienia za seks z nieletnią
Fot. Archiwum
Taki wyrok zapadł dzisiaj w Sądzie Rejonowym w Jeleniej Górze w sprawie przeciwko Markowi K. z Miłkowa. Oskarżonych było w sumie 5 osób. Trzy zostały skazane.

Marek K. został uznany winnym obcowania płciowego z 14-letnią dziewczynką, rozpijania jej, porwania oraz namawiania do używnia narkotyków.
Winna została też Kamila R., która namówiła nastolatkę do uprawiania prostytucji, oraz brała udziałw jej porwaniu. Otrzymała karę 2 lat więzienia w zawieszeniu na 4 lata.

Sprawa miała miejsce w 2005 roku. Kamila R. zaproponowała znajomej nastolatce łatwą pracę za niezłe pieniądze. Dziewczynka uciekła z domu i przez blisko dwa tygodnie razem z Kamilą odwiedzały klientów. Kiedy nastolatka wróciła do domu i opowiedziała o wszystkim mamie, sprawa trafiła na policję a potem do sądu. Marek K. i Kamila R. porwali nawet dziewczynę. Siłą wciągnęli do auta, zawieźli do domu K. i tam nakłaniali, by ta zmieniła zeznania.

Oskarżonym w tej sprawie był także Mirosław M. – jeden z klientów nieletniej. Otrzymał on rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Innego klienta nastolatki – Marka H. sąd uniewinnił, uznając, że idąc do łóżka nie spodziewał się on, że dziewczyna ma mniej niż 15 lat. Z kolei Jan K. który za pieniądze udostępniał zainteresowanym telefon do dziewczyn, został uznany winnym, ale sąd odstąpił od wymierzenia mu kary. Będzie musiał zapłacić jedynie 200 złotych grzywny.

Kary są dużo niższe niż żądał prokuratur. Ten chciał po 5 lat więzienia dla każdego z oskarżonych.
Sąd jednak wziął pod uwagę, że nastolatka sama zgodziła się na uprawianie prostutycji.
Wyrok nie jest prawomocny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group