Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7957
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dwa duże psy terroryzują okolice

Poniedziałek, 2 lutego 2009, 15:08
Aktualizacja: Wtorek, 3 lutego 2009, 11:36
Autor: Angela
Od kilku dni biegają w okolicy Maciejowej, Grabarowa i ulicy Wiejskiej, atakują ludzi i zwierzęta i znikają bez śladu. Straż miejska prosi o wszelkie informacje na temat właściciela tych psów oraz miejsca, gdzie zostaną zauważone.

W minionym tygodniu dwa zadbane, długowłose psy podobne do owczarków niemieckich ugryzły w nogę około 40-letniego mężczyznę, któremu cudem udało się uciec przed zwierzętami. Kilka dni wcześniej czworonogi pogryzły innego psa, który spacerował ze swoim właścicielem w okolicach szpitala przy ulicy Ogińskiego.

Jak się okazuje te dwa oficjalne zgłoszenia do straży miejskiej to tylko wierzchołek góry lodowej. Jak wynika z rozmów z ludźmi, którzy spacerują w okolicy szpitala, ulicy Wiejskiej czy Wrocławskiej, dwa duże, groźne psy o ciemnej maści, już wielokrotnie rzucały się na inne psy i niejednokrotnie biegły też za ludźmi.

Straż miejska patroluje wskazane miejsca, ale schwytanie zwierząt jest to o tyle trudne, że psy szybko się przemieszczają i nie sposób ich namierzyć. W najbliższym czasie zostaną przeprowadzone kontrole okolicznych domów i mieszkań w celu ustalenia właściciela bestii.

Wszyscy, którzy mają informacje na temat właściciela zwierząt lub miejsca gdzie one przebywają, proszeni są o kontakt ze strażą miejską pod numerem telefony (075) 75 25162.

Wobec właściciela czworonogów najprawdopodobniej zostanie skierowana sprawa do sądu. Za niedopilnowanie zwierząt będzie on mógł zapłacić nawet do 5 tysięcy złotych kary.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group