Piątek, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 10205
Zalogowanych: 37
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dwa dni dzieciom!

Piątek, 28 maja 2010, 10:08
Aktualizacja: 10:08
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Dwa dni dzieciom!
Fot. TEJO
W sobotę i niedzielę plac Ratuszowy stanie się areną wydarzeń poświęconych najmłodszym z racji zbliżającego się Dnia Dziecka (1 czerwca). Już jutro odbędzie się tam majowy dzień ze zwierzakami, a w niedzielę – festyn z mnóstwem zabaw.

Wszystko dzięki współpracy z czeskimi miastami: Semily oraz Jilemnice. W organizację włączyły się Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oraz straż miejska. Impreza pod hasłem „Edukacja przez integrację” jest planowana do finansowania przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. We wspólnej zabawie wezmą udział także czeskie dzieci.

Jutro o godz. 11 z dziedzińca Szkoły Podstawowej nr 7 ruszy w kierunku Rynku parada właścicieli zwierząt ze swoimi pupilami. W tym roku majówka zmieniła nazwę na majowy dzień ze zwierzętami. Na placu Ratuszowym, gdzie o godz. 12 święto rozpocznie się oficjalnie, zaplanowano wiele atrakcji, w tym pokaz ptaków ozdobnych, aukcję psów i kotów, pokazy tresury psów służbowych, występy zespołów dziecięcych oraz koncerty. Po Rynku będzie kursował dyliżans. Uruchomiony zostanie punkt weterynaryjny, w którym studentki wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego będą świadczyły drobne usługi pielęgnacyjne.

W niedzielę hasło dnia to „Bezpieczny maluch”. Od godz. 9 rozpoczną się zawody sportowe dla dzieci z przedszkoli w Jeleniej Górze oraz czeskich Jilemnicach. Tam też odbędzie się pokaz ratownictwa medycznego Po południu impreza przeniesie się na plac Ratuszowy, gdzie na najmłodszych czeka wiele atrakcji, konkursów i występów. Zaśpiewa zespół Paka Buziaka, a gwoździem programu będą warsztaty cyrkowe. Impreza potrwa do późnego popołudnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
620
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Ulewa w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Fajfy Cieplickie – potańczyli przed deszczem
 
Kultura
Wystartowało Lwóweckie Lato Agatowe
 
Kultura
Teatry uliczne – Busker Tour 2024
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group