Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 1847
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dwa dni dzieciom!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 28 maja 2010, 10:08
Aktualizacja: 10:08
Autor: TEJO
Fot. TEJO
W sobotę i niedzielę plac Ratuszowy stanie się areną wydarzeń poświęconych najmłodszym z racji zbliżającego się Dnia Dziecka (1 czerwca). Już jutro odbędzie się tam majowy dzień ze zwierzakami, a w niedzielę – festyn z mnóstwem zabaw.

Wszystko dzięki współpracy z czeskimi miastami: Semily oraz Jilemnice. W organizację włączyły się Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oraz straż miejska. Impreza pod hasłem „Edukacja przez integrację” jest planowana do finansowania przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. We wspólnej zabawie wezmą udział także czeskie dzieci.

Jutro o godz. 11 z dziedzińca Szkoły Podstawowej nr 7 ruszy w kierunku Rynku parada właścicieli zwierząt ze swoimi pupilami. W tym roku majówka zmieniła nazwę na majowy dzień ze zwierzętami. Na placu Ratuszowym, gdzie o godz. 12 święto rozpocznie się oficjalnie, zaplanowano wiele atrakcji, w tym pokaz ptaków ozdobnych, aukcję psów i kotów, pokazy tresury psów służbowych, występy zespołów dziecięcych oraz koncerty. Po Rynku będzie kursował dyliżans. Uruchomiony zostanie punkt weterynaryjny, w którym studentki wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego będą świadczyły drobne usługi pielęgnacyjne.

W niedzielę hasło dnia to „Bezpieczny maluch”. Od godz. 9 rozpoczną się zawody sportowe dla dzieci z przedszkoli w Jeleniej Górze oraz czeskich Jilemnicach. Tam też odbędzie się pokaz ratownictwa medycznego Po południu impreza przeniesie się na plac Ratuszowy, gdzie na najmłodszych czeka wiele atrakcji, konkursów i występów. Zaśpiewa zespół Paka Buziaka, a gwoździem programu będą warsztaty cyrkowe. Impreza potrwa do późnego popołudnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 28-05-2010 11:14
Wielka szkoda że jest w tym dniu komunia..
~Józef Pawłowski 28-05-2010 15:50
Już od 3 marca br. trwa trzeci etap kampanii „Dziecko-świadek szczególnej troski” pod hasłem: „Będę przesłuchany/a”. W dniu 30.05.10 r. (najbliższa niedziela) od godz. 14.30 na Placu Ratuszowy w Jeleniej Górze, w ramach organizowanych imprez „Dnia Dziecka”, funkcjonować będzie „stolik” informacyjny Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Jeleniej Górze. Będzie tu można nieodpłatnie otrzymać materiały informacyjne związane z Kampanią oraz specjalnie dla maluchów przygotowaną Konwencję o Prawach Dziecka i inne jeszcze materiały związane z wychowaniem dziecka bez przemocy (ilość ograniczona - kto pierwszy ten lepszy). W czasie pełnionego w tym czasie na Pl. Ratuszowym dyżuru, będzie tez można porozmawiać z członkami TKOPD o wszelkich problemach związanych z wychowaniem nieletnich oraz przemocy w rodzinie i rówieśniczej. Zapraszam Przewodniczący TKOPD w Jeleniej Górze\ Józef Pawłowski Jednocześnie informuję, że TKOPD przekazał Prokuraturze oraz Sądowi ( w tym i Rodzinnemu) w Jeleniej Górze Poradnik: „Jak przesłuchiwać dziecko” Alicji Budzyńskiej - adresowany do profesjonalistów uczestniczących w przesłuchaniu małoletnich świadków. Stanowi zestawienie i opracowanie praktycznych uwag dotyczących organizowania i przeprowadzania przesłuchania dzieci – świadków w procedurach prawnych. Zawarte w nim zostały między innymi informacje na temat organizacji miejsca i czasu przesłuchania, przykładowe pytania jakie można zadawać dziecku. Niezwykle istotne – w kontekście omawianego przedmiotu - uwypuklenie znaczenia oceny kondycji psychicznej dziecka oraz etapu rozwojowego na jakim się ono znajduje.
~IRENKA83 29-05-2010 10:18
jelonka wstydz sie po komentarzach od ludzi mozna sie dowiedziec wiecej ciekawych i istotnych wiadomosci niz z tych waszych artykulow...a tak czy siek pojde z dzickiem zobaczyc co "miasto" wymyslilo

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group