Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7268
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Choroszcz: Dwa brązowe medale badmintonisty Pawła Słomki

Wtorek, 23 marca 2010, 16:03
Aktualizacja: Środa, 24 marca 2010, 12:47
Autor: Adam Cimosz
Niespełna rok po zdobyciu wicemistrzostwa Polski juniorów w grze podwójnej zawodnik Chojnika Jelenia Góra Paweł Słomka po raz kolejny udowodnił, iż należy do ścisłej czołówki Polski w swojej kategorii wiekowej.

Na rozgrywanych w dniach 19-21 marca w Choroszczy Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców Paweł Słomka osiągnął kolejny wielki sukces zdobywając w kategorii Młodzieżowiec aż 2 brązowe medale : w grze pojedynczej oraz w grze podwójnej z Michałem Zachewiczem (AZS UW). Jest to ogromny sukces naszego młodego zawodnika trenującego pod okiem Adama Słomki, który nie krył wielkiej radości po zdobyciu medali.

- Takie sukcesy dodają motywacji dla zawodnika oraz trenera do dalszej ciężkiej pracy, są powodem do dumy i radości a jednocześnie zobowiązują do jeszcze cięższej pracy – powiedział trener Adam Słomka. – Również bardzo cieszy mnie wynik jaki osiągnęła Melania Kozdra w grze podwójnej z Urszulą Nowak z Bogatyni, zajmując wysokie 5 miejsce w kategorii junior. Wynik cieszy tym bardziej, że dziewczyny grają ze sobą dopiero drugi turniej – skomentował Adam Słomka

W Mistrzostwach Polski udział wzięli: w kategorii junior - Melania Kozdra, Agata John, Mateusz Pietruszka, Dominik Staniszewski oraz w kategorii młodzieżowiec – dwukrotny medalista Paweł Słomka, Beta Korkuś oraz Adam Bułat.

Wyniki:

Kategoria młodzieżowiec
Gra pojedyncza: 3 miejsce Paweł Słomka - KS Chojnik Jelenia Góra
Gra podwójna: 3 miejsce Paweł Słomka - KS Chojnik Jelenia Góra / Michałem Zachewicz - AZS UW

Kategoria junior
Gra podwójna juniorek: 5 miejsce – Melania Kozdra (KS Chojnik Jelenia Góra) / Urszula Nowak (Smecz Bogatynia).

Również w ubiegły weekend na pięknym nowym obiekcie Match Point we Wrocławiu odbyły się zawody badmintona w kategoriach do 9 lat, 10-12 lat oraz 13-16. W turnieju uczestniczyli dwaj jeleniogórscy młodzi badmintoniści Kamil Słupek oraz Jędrzej Nowak.

Wyniki jeleniogórskich zawodników:

kategoria 10-12 lat
1 miejsce Jędrzej Nowak - KS Chojnik Jelenia Góra
2 miejsce Kamil Słupek - KS Chojnik Jelenia Góra

kategoria 13-16
3 miejsce Jędrzej Nowak - KS Chojnik Jelenia Góra

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group