Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8087
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Duży parking przy Dworcu PKP już nie wirtualny

Środa, 11 maja 2016, 8:17
Aktualizacja: 8:19
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Duży parking przy Dworcu PKP już nie wirtualny
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Wybrano wykonawcę projektu oraz kosztorysu parkingu PARK&RIDE, który ma stanąć przy ul. Krakowskiej w Jeleniej Górze nieopodal Dworca Głównego PKP. Dokumentację przygotuje Biuro Inżynierii Lądowej „K–B” z Jeleniej Góry za 22 tys. zł. Projekt ma być gotowy do 30 września, a pozwolenie na budowę do 5 grudnia.

Jak już pisaliśmy, ma być to parking na 30 samochodów osobowych. – Ta inwestycja związana jest z pojawieniem się połączenia kolejowego z Warszawą czyli kursowania pendolino, a także przyszłych planów skrócenia czasu przejazdu koleją do Wrocławia – wyjaśniał Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.
Budowa parkingu będzie połączona z przebudową ulicy Krakowskiej planowaną na przełomie lat 2016 i 2017. Obecnie miasto ma pozwolenie na budowę i projekt, w ramach którego nie przewidywano parkingu.

– PARK&RIDE to rozwiązanie, które świetnie się sprawdziło na Zachodzie. Nasi mieszkańcy, a także ludzie z regionu będą mogli np. bardzo wcześnie rano przyjechać na dworzec PKP, zostawić swój samochód na takim parkingu, wsiąść w pendolino czy inny pociąg, załatwić swoje sprawy w Warszawie czy Wrocławiu i wieczorem wrócić do domu odbierając auto z parkingu. Nie będą musieli brać taksówek czy jechać o wiele wcześniejszym autobusem MZK – wyjaśniał wiceszef miasta.

Pieniądze na budowę parkingu Miasto chce zdobyć z Unii Europejskiej. Póki co, urzędnicy czekają na ogłoszenie naborów wniosków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group