Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8251
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dużo pieniędzy na inwestycje

Środa, 18 stycznia 2012, 8:54
Aktualizacja: 8:55
Autor: UM
Aż 150 milionów złotych z budżetu wynoszącego 424 miliony zł będzie przeznaczone w tym roku na inwestycje – informuje Mirosława Dzika, zastępczyni prezydenta Jeleniej Góry.

Na inwestycje drogowe samorząd przeznaczy niemal 40 mln, a na szeroko pojętą turystykę – 50 mln (w tym planowane jest m.in. dokończenie „Term Cieplickich” i realizację prac przy zespole obiektów pocysterkich”). Do tego 24 mln na oświatę, 10 mln na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska. W proporcjach sprawa przedstawia się wyjątkowo interesująco, bo po raz pierwszy od wielu lat nakłady inwestycyjne w turystyce przekraczają trzecią część inwestycji w ogóle, bo sięgają 35%.

– Mieszkańcom zainteresowanym sportem, szczególnie tym, którzy twierdzą, że potrzeby sportu są niedostrzegane przez władze Miasta, podpowiadam, że na inwestycje w kulturze fizycznej przeznaczamy w tym roku niemal 9% środków inwestycyjnych w ogóle. I chcemy, by takie było podejście do sportu: miasto inwestuje w infrastrukturę, a ludzie, już najczęściej za własne pieniądze, w swój własny, osobisty rozwój i kondycję fizyczną – dodaje zastępczyni prezydenta miasta M. Dzika.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group