Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 6534
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dużo dymu w Młodzieżowym Domu Kultury „Jelonek”

Środa, 4 kwietnia 2012, 8:23
Aktualizacja: 11:59
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Dużo dymu w Młodzieżowym Domu Kultury „Jelonek”
Fot. Angela
Zapalenie się pnia brzozy znajdującej się na korytarzu budynku Młodzieżowego Domu Kultury „Jelonek” przy ul. M. Skłodowskiej– Curie w Jeleniej Górze było przyczyną pożaru, do którego doszło dzisiaj po godz. 6.30. Ogień udało się strażakom szybko ugasić.

Zagrożenie zostało zażegnane, a budynek został oddymiony. W chwili pożaru w obiekcie znajdował się tylko konserwator, który kilkanaście minut wcześniej wynosił popiół z pieca na zewnątrz.
- Korytarz, na którym doszło do zadymienia prowadzi zarówno do MDK, jak i do pomieszczeń MOS-u. Ktoś musiał wcisnąć w pień niedopałek papierosa i kiedy otworzyłem drzwi, dostało się powietrze i doszło do zadymienia. O godz. 6.00 rano wszystko było w porządku. Przed siódmą zobaczyłem, że na korytarzu jest dym gęsty jak „mleko”. Zadzwoniłem na straż pożarną – relacjonuje konserwator obiektu.

Na miejsce przyjechał jeden zastęp straży, łącznie pięciu strażaków. Akcja trwała kilkanaście minut. - Okazało się, że pali się pień, będący pozostałością po drzewie wyciętym dwa lata temu. Podaliśmy jeden prąd wody i oddymiliśmy obiekt za pomocą agregatu oddymiającego. Trudno nam jeszcze ustalić, co było przyczyną pożaru – mówi mł. kpt. Jarosław Pruś, dowódca zmiany JRG 2 Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group