Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5298
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Duże pieniądze na centra Euro 2012

Poniedziałek, 2 listopada 2009, 8:23
Aktualizacja: 8:24
Autor: Ania
REGION: Duże pieniądze na centra Euro 2012
Fot. ....
Firmy tworzące bazę pobytową na Euro 2012 będą mogły ubiegać się o dofinansowanie. Zarząd województwa zdecydował, że jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony dodatkowy konkurs o dotacje. Z budżetu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego do podziału będzie 1,4 miliona euro.

Będzie to dodatkowa szansa dla przedsiębiorców, którzy chcą inwestować w gminach, gdzie zaplanowano powstanie centrów pobytowych z okazji Euro 2012, a nie zdążyli złożyć projektów w konkursie wrześniowym. O dofinansowanie mogą się więc ubiegać przedsiębiorcy z Jeleniej Góry, bo należy ona do 11 gmin rekomendowanych przez zarząd województwa. Tworzone obiekty muszą spełniać wymogi UEFA.

Dotację można otrzymać na zakup nieruchomości, roboty i materiały budowlane oraz kupno środków trwałych. Wydatki nie mogą być mniejsze niż 100 tysięcy złotych i nie większe niż 8 milionów złotych. Małe i średnie firmy mogą się ubiegać o 60 procent dofinansowania, a średnie przedsiębiorstwa – o połowę.

Do pierwszego konkursu zgłosiło się pięć firm, ale tylko jeden projekt spełniał wszystkie, obowiązujące kryteria. Uzyskać dotację nie jest więc łatwo. Więcej informacji na ten temat osoby zainteresowane uzyskają w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group