Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5741
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Duża dawka tlenu od Kuby Mieszały

Niedziela, 28 stycznia 2018, 9:17
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 stycznia 2018, 8:35
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Duża dawka tlenu od Kuby Mieszały
Fot. Tomasz Raczyński
W sobotni wieczór (27.01) w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury nikomu nie mogło zabraknąć tytułowego tlenu. Zadbał o to Jakub Mieszała, który sprostał trudnemu zadaniu, jakim jest gra w monodramie. Wychowanek Łukasza Dudy dołączył tym samym do grona wybitnych aktorów.

Jakub Mieszała wywodzi się z Młodzieżowej Grupy teatralnej STA-ART, prowadzonej przez Łukasza Dudę. Dla młodego aktora „Tlen – ballady” to możliwość uzyskania dyplomu indywidualnego Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, Wydziału Lalkarskiego we Wrocławiu. - Cieszę się, że mogliśmy rozpocząć pracę na zupełnie innej stopie, już nie tylko edukacyjnej i warsztatowej, tylko myśleć o zawodowym działaniu – powiedział Łukas Duda, który ma nadzieję, że nie jest to ostatnia premiera Kuby w Jeleniej Górze.

- Świetnie sobie poradził. To była bardzo wymagająca praca, zajęła nam około miesiąca intensywnych prób, natomiast długo czekaliśmy na to, w którą stronę pójdziemy z tym spektaklem – dodał reżyser.

Kto nie zdołał pojawić się na premierze, może zaplanować sobie wizytę w JCK na marzec i kwiecień, a w tzw. międzyczasie odbędą również we Wrocławiu. „Tlen – ballady” będzie można zobaczyć również podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów i Sztuki Awangardowej PESTKA.

W sztuce rosyjskiego dramatopisarza nazywanego współczesnym Czechowem, zobaczyliśmy 10 scen pełnych miłości, filozofii, z dużą dawką humoru. To po prostu trzeba zobaczyć!

Inspiracja: Iwan Wyrypajew, Tlen
Reżyseria i scenografia - Łukasz Duda
Występuje - Jakub Mieszała
Opracowanie plastyczne I animacje - Magdalena Rzeszutek
Dźwięk - Robert Kuryś, Piotr Warszewski
Światło - Łukasz Duda, Łukasz Izdebski
Choreografia - Marcelina Leśniak
Produkcja - Jeleniogórskie Centrum Kultury, Teatr Odnaleziony.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group