Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8068
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dukaty zamiast złotówek

Piątek, 11 kwietnia 2008, 11:58
Aktualizacja: Wtorek, 15 kwietnia 2008, 14:32
Autor: AGA
JELENIA GÓRA: Dukaty zamiast złotówek
Od 1 maja mieszkańcy naszego miasta będą mogli płacić Jeleniami. Do obiegu wejdzie nowa moneta. To jeden ze sposobów uczczenia jubileuszu 900–lecia miasta.

– Mennica państwowa wybije 35 tys. sztuk lokalnych dukatów o nominale 4 jelenie, którymi będzie można płacić w wybranych punktach handlowych i usługowych na terenie Jeleniej Góry – wyjaśnia prezydent miasta, Marek Obrębalski. Wartość jednej monety wyniesie 4 złote. W celach pamiątkowych i kolekcjonerskich wybitych zostanie również dwieście sztuk srebrnych dukatów, z których część będzie można nabyć 1 maja podczas specjalnej aukcji na Placu Ratuszowym.

– Prowadzimy również rozmowy z mennicą państwową, aby jedna z oficjalnych monet wprowadzanych do obiegu ogólnopolskiego obrazowała któryś z charakterystycznych obiektów miasta, np. ratusz i informowała o jubileuszu 900-lecia – mówi Marek Obrębalski.

Nowy środek płatniczy w postaci czterech Jeleni będzie obowiązywał do 30 września 2008 roku. Monety będzie można nabyć już 1 maja podczas uroczystości wprowadzenia oficjalnego pieniądza na Placu Ratuszowym.

– 15 kwietnia poznamy już dokładną listę miejsc, w których będzie można płacić lokalną walutą. Na dzisiaj mamy dwadzieścia punktów handlowych i usługowych – mówi prezydent miasta. Szczegółowe informacje na ten temat znajdą się na stronie internetowej Urzędu Miasta oraz stronie internetowej poświęconej akcji www.dukat-lokalny.pl, która zostanie uruchomiona z dniem 1 maja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group