Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 4767
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeżów Sudecki: Dudek vs. Konieczyńska: II tura w Jeżowie

Sobota, 13 kwietnia 2024, 20:36
Autor: MT, FT
W drugiej turze wyborów na wójta Jeżowa Sudeckiego zmierzą się: obecny wójt Edward Dudek, który w pierwszej turze uzyskał poparcie 40 % głosujących oraz Anna Konieczyńska, która zebrała 32 % głosów.

Mówi Edward Dudek:

- Pierwszą rzeczą to będzie podziękowanie wyborcom za oddane na mnie głosy. Jeżeli faktycznie wygram, to podziękuję za to, że powierzyli mi ten mandat i będę ten mandat wypełniał tak, by zadowolić tych, którzy na mnie głosowali, ale również tych, którzy nie byli przekonani do mojego programu, bo jestem i chcę nadal być wójtem Gminy Jeżów Sudecki, wszystkich mieszkańców naszej gminy.
Natomiast nie będzie jakichś szczególnych zadań, decyzji, ponieważ będzie to kontynuacja. Przede wszystkim odniosę się do budżetu gminy na ten rok, bo mamy rozpoczętych kilka inwestycji, czyli kanalizacja Jeżowa Sudeckiego, etap czwarty i piąty, budowa dróg na górnym Siedlęcinie i musimy kończyć te zadania czy kontynuować i kończyć.
A jednocześnie mamy zaprojektowane zadania, które musimy rozpocząć w tym roku. Mianowicie jest to budowa drogi 456 w Dziwiszowie, budowa łącznika ulic: Kręta między ulicą Polną a ulicą Długą w Jeżowie Sudeckim...

Mówi Anna Konieczyńska:

- Najważniejsza rzecz, którą chciałabym się zająć w pierwszych dniach to projekt studium zagospodarowania przestrzennego gminy. I rzecz, która bulwersuje nas wszystkich najbardziej to próba przekształcenia ponad 30 hektarów pod Górą Szybowcową na tereny zabudowy mieszkaniowej, ale również usługowej z możliwością budowy budynków 4 kondygnacjnych.
Taka decyzja i taka zmiana w studium to śmierć Góry Szybowcowej. Myślę, że nikt z nas przez wiele, wiele lat nawet o tym nie myślał. A ja jako przyszły wójt powiem kategoryczne NIE przekształceniu ponad 30 hektarów pod Górą Szybowcową.
Jedną z najważniejszych rzeczy, którą należy się zająć to rozbudowa sieci internetowej, ponieważ w wielu dziedzinach, a w tej szczególnie, miejscowości takie jak Wrzeszczyn, Czernica, Płoszczyna, Janówek czy Chrośnica są tak naprawdę wykluczone. I młodzi ludzie uciekają z tych miejscowości, bowiem są takie czasy, że większość z nas zaczyna pracować zdalnie. Młodzi ludzie. W tej chwili nie można mieć tego za złe. Nie mogą się obyć bez internetu, a tam faktycznie mają olbrzymi problem...

Twoja reakcja na artykuł?

41
53%
Cieszy
9
12%
Hahaha
4
5%
Nudzi
1
1%
Smuci
7
9%
Złości
15
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (178)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
497
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
W ogóle nie mam telewizora
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Robią kolejne drogi
 
Aktualności
Sprawny Jelonek
 
Piłka nożna
Finał Pucharu Polski w oku kamery!
 
Jelonka wczoraj
Cieplice – zaczęło się od jelenia
 
112
Zderzenie na Wolności
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group