Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7717
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Duchem silni!

Czwartek, 27 maja 2010, 14:22
Aktualizacja: 14:36
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Duchem silni!
Fot. TEJO
Kilkudziesięciu delegatów zebrało się dziś na V Walnym Zjeździe Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskie ji Byłych Więźniów Politycznych. Gremium obradowało w salach restauracji Europa.

Delegatów i gości przywitał płk Edward Jakubowski, lider miejscowych weteranów. Wśród przybyłych pojawili się byli żołnierze wielu frontów II Wojny Światowej, a także przedstawiciele szkół i innych instytucji współpracujących z kombatantami.

W prezydium zasiadła Jadwiga Kuźmicz, nestorka nauczycieli tajnego nauczania i jedna z najstarszych – i najzdrowszych (jak zaznaczył płk Jakubowski) działaczek środowiska kombatanckiego. Gościem zjazdu był także prezydent Marek Obrębalski oraz ks. Józef Stec, duszpasterz środowisk kombatanckich.

Zebrani, w tym poczty sztandarowe, uczcili sygnałem ciszy pamięć ofiar tragedii pod Smoleńskiem. Pułkownik Jakubowski poinformował też, że szeregi kombatantów rzednieją z roku na rok. W okresie sprawozdawczym – czyli od 2006 roku do maja tego roku odeszło na wieczną wartę blisko dwa tysiące członków organizacji.

Zjazd wybierze nowe władze związku. Zostaną także przedstawione sprawozdania z działalności w minionych czterech latach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group