Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7815
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Drzymały i Flisaków nieco dłużej

Piątek, 29 maja 2020, 16:32
Aktualizacja: Sobota, 30 maja 2020, 10:02
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Drzymały i Flisaków nieco dłużej
Fot. Przemek Kaczałko
Trwają roboty na ulicy Drzymały i Flisaków, które wkrótce doczekają się prawdziwego remontu. Jak informuje Urząd Miasta, wykonawca powinien zakończyć zadanie przed końcem czerwca.
Prace rozpoczęły się w połowie marca, pierwotny termin ich zakończenia planowany był na połowę czerwca. Będzie o kilka dni późniejszy, bo okazało się, że część podbudowy jezdni ulicy Flisaków ma inną strukturę, niż wynikało to z miejscowych odkrywek. Drogowcy mówią, że po odkrywkach cząstkowych zakładali, że w częściach przy krawężnikach tych ulic nie jest założona kostka, bo w miejscach, gdzie wykonano odkrywki jej nie było. Ale po zdjęciu nawierzchni na całej szerokości ulicy ujawniono, że w bardzo wielu miejscach kostka jednak jest zainstalowana, stąd drobny aneks do zakresu robót. Nie wpłynie on znacząco na przedłużenie okresu trwania budowy – zostanie ona sfinalizowana przed końcem czerwca - informuje Cezariusz Wiklik z Urzędu Miasta.
Kostka brukowa jest zbierana starannie i w części składowana dla potrzeb remontów dróg w innych miejscach, a jej część pozostanie w ciągu tych ulic, niemniej w nowej funkcji. Kostką będą wykładane dla wzmocnienia m.in. zatoki autobusowe przystanków MZK. Część tej kostki jest zresztą już zużyta na wzmocnienie fragmentów dróg w innych miejscach, m.in. na skraju nawierzchni ulicy Sudeckiej. Tam wbudowanie kostki wzmocniło drogę na kilku jej łukach i to będzie zapobiegać wykruszaniu się asfaltu - dodał rzecznik Ratusza.

Część mieszkańców ubolewa, że nie wzięto pod uwagę ich ograniczeń w sprawnym przemieszczaniu się. Seniorzy mają problem, aby przejść po rozkopanych chodnikach, bądź drodze. Liczą jednak, że remont szybko się kończy i będą mieli o wiele łatwiej.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie ulicy Drzymały na odcinku od ulicy Kilińskiego do skrzyżowania z ulicą Flisaków oraz ulicy Flisaków w Jeleniej Górze, wraz z infrastrukturą techniczną. Zakres rzeczowy zadania obejmuje: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, wycinkę zieleni (zakrzewień) kolidującej z inwestycją, zabezpieczenie kolizji sieciowych, przebudowę drogi i chodników, budowę kanalizacji deszczowej, budowę oświetlenia ulicznego, remont płyty konstrukcji mostu, wykonanie docelowej organizacji ruchu, roboty wykończeniowe i porządkowe.

Wykonawcami zadania są: Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o. z Jeleniej Góry i COM-D z Jawora, a cena to 3 087 998,66 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

20
53%
Cieszy
5
13%
Hahaha
2
5%
Nudzi
2
5%
Smuci
3
8%
Złości
6
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group