Środa, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 8274
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Drzewka i krzewy w zamian za makulaturę

Środa, 18 maja 2011, 8:04
Aktualizacja: Piątek, 20 maja 2011, 9:03
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Drzewka i krzewy w zamian za makulaturę
Fot. MRMG
Każdy mieszkaniec, który przyniesie makulaturę do miejsca wskazanego przez urząd miasta, otrzyma w zamian drzewko lub krzew ozdobny występujący w Karkonoszach – taką akcję chcą przeprowadzić władze miasta w Jeleniej Górze oraz dyrekcja Karkonoskiego Parku Narodowego.

Pomysł zrodził się podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej, na której prezydent Marcin Zawiła oraz dyrektor KPN Andrzej Raj prezentowali wspólne pomysły ściągnięcia turystów w rejon Jagniątkowa, Sobieszowa i Cieplic. Wówczas dyrektor KPN opowiadał o budowanym banku genów, w którym będą przechowywane i hodowane różne odmiany roślin występujących w Karkonoszach. Obecnie domawiane są szczegóły akcji.

- Jesteśmy otwarci na takie akcje. Miasto musi jednak pomyśleć i stworzyć punkt zbiorczy makulatury. My zajmiemy się dostarczeniem drzewek i krzewów. Okazuje się bowiem, że mieszkańcy sprowadzają nasadzenia z drugiego końca świata, a na naszym terenie rośnie naprawdę szeroka gama pięknych drzew i krzewów. Co więcej przekazanie mieszkańcom krzewów czy drzew, które są zagrożone wyginięciem spowoduje, że dana odmiana czy dany gatunek przetrwa – powiedział Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego.
Jeszcze nie wiadomo, kiedy akcja miałaby się rozpocząć, ale trzeba przyznać, że pomysł jest trafiony.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group