Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 11370
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Drużyna Szlachetnej Paczki rozpoczyna działania

Czwartek, 17 października 2013, 8:10
Aktualizacja: 8:11
Autor: Katarzyna Pruś
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo – o prawdziwości tego stwierdzenia mogą przekonać się wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI. Część z nich spotkała się 13 października br. w jeleniogórskim KSON–ie, aby odbyć szkolenie, dzięki któremu będą mogli współtworzyć trzynastą edycję projektu.

Wśród wolontariuszy jest wiele osób, dla których przygoda z PACZKĄ to zupełna nowość, ale są też i tacy, którzy po raz kolejny zdecydowali się bezinteresownie pomagać. Łączy ich chęć niesienia mądrej pomocy
i działania w zespole ludzi z pasją.

Wolontariusze stworzyli dwie drużyny SuperW, działające w rejonie jeleniogórskim i lubańskim. Musieli zapoznać się z zakresem swoich obowiązków, których nie jest mało, bo pracy przed nimi sporo.
Wolontariusz SZLACHETNEJ PACZKI musi włożyć w swoją pracę dużo wysiłku, ale też i serca. Jednak satysfakcja, jaką daje uczestniczenie w tym projekcie jest w stanie wynagrodzić wszystko - podkreśla lider zespołu jeleniogórskiego Mateusz Żuchowski.

W najbliższych dniach wolontariusze wyruszą do rodzin w celu przeprowadzenia ankiet i podjęcia decyzji o włączeniu jej do projektu. Wizyty są dla mnie czymś niezapomnianym, dają wiele satysfakcji, ale też dużo do myślenia. Czasami ciężko jest powstrzymać łzy, dlatego trzeba przezwyciężyć samego siebie i stoczyć walkę zarówno z biedą, jak i z emocjami. Ale warto walczyć… – mówi Kuba Wojtasiewicz, który w tym roku będzie współtworzył Drużynę SuperW już po raz drugi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
205
Tak
17%
Nie
83%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Uratował życie dziewczynce
 
Kultura
Waluś wyjaśnia fanom
 
Kultura
Zrobili nowoczesny trailer
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group