Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 4180
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Drużyna Szlachetnej Paczki rozpoczyna działania

Czwartek, 17 października 2013, 8:10
Aktualizacja: 8:11
Autor: Katarzyna Pruś
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo – o prawdziwości tego stwierdzenia mogą przekonać się wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI. Część z nich spotkała się 13 października br. w jeleniogórskim KSON–ie, aby odbyć szkolenie, dzięki któremu będą mogli współtworzyć trzynastą edycję projektu.

Wśród wolontariuszy jest wiele osób, dla których przygoda z PACZKĄ to zupełna nowość, ale są też i tacy, którzy po raz kolejny zdecydowali się bezinteresownie pomagać. Łączy ich chęć niesienia mądrej pomocy
i działania w zespole ludzi z pasją.

Wolontariusze stworzyli dwie drużyny SuperW, działające w rejonie jeleniogórskim i lubańskim. Musieli zapoznać się z zakresem swoich obowiązków, których nie jest mało, bo pracy przed nimi sporo.
Wolontariusz SZLACHETNEJ PACZKI musi włożyć w swoją pracę dużo wysiłku, ale też i serca. Jednak satysfakcja, jaką daje uczestniczenie w tym projekcie jest w stanie wynagrodzić wszystko - podkreśla lider zespołu jeleniogórskiego Mateusz Żuchowski.

W najbliższych dniach wolontariusze wyruszą do rodzin w celu przeprowadzenia ankiet i podjęcia decyzji o włączeniu jej do projektu. Wizyty są dla mnie czymś niezapomnianym, dają wiele satysfakcji, ale też dużo do myślenia. Czasami ciężko jest powstrzymać łzy, dlatego trzeba przezwyciężyć samego siebie i stoczyć walkę zarówno z biedą, jak i z emocjami. Ale warto walczyć… – mówi Kuba Wojtasiewicz, który w tym roku będzie współtworzył Drużynę SuperW już po raz drugi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group