Czwartek, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Teodozji, Urbana, Wałdysława
Czytających: 5218
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Drugstop: Spotkanie z nauczycielami w Sosnówce

Wiadomości: Powiat
Środa, 5 lutego 2020, 14:06
Aktualizacja: Czwartek, 6 lutego 2020, 13:18
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
Policjantka z Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze przeprowadziła działania edukacyjne i profilaktyczne w ramach projektu realizowanego przez policjantów z Polski i Czech pn. „Drugstop – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”.

Sierż. szt. Beata Sosulska-Baran z Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze spotkała się z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Sosnówce. Podczas spotkania policjantka przedstawiła założenia projektu oraz zaprezentowała rekwizyty znajdujące się w walizkach edukacyjnych zawierających przedmioty, które młodzi ludzie mogą posiadać w domu lub w szkole, a które wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji środków odurzających.

Ponadto poinformowała o możliwości bezpłatnego pobrania na telefon komórkowy z platformy Sklep Play aplikacji DRUGSTOP. Zawiera ona szereg informacji dotyczących zażywania środków psychoaktywnych, m.in.: konsekwencji zdrowotnych, mitów i stereotypów, odpowiedzialności karnej, listę instytucji pomocowych.

Celem projektu realizowanego w Polsce i Czechach jest: zintensyfikowanie współpracy jednostek Policji z Polski i Czech w zakresie problematyki narkotykowej oraz prowadzenie wspólnych działań prewencyjnych na rzecz ludności w rejonie przygranicznym; podniesienie poziomu świadomości społeczeństwa w zakresie problematyki narkotykowej; przekazanie czytelnej informacji na temat działania narkotyków i środków odurzających oraz odpowiedzialności karnej za posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających.

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Hose 5-02-2020 21:56
Polska - Czechy. Nazwa drugstop, kuźwa kto to wymyślił
~Iks 6-02-2020 8:21
Drugstop brzmi jak pitstop, coś jak punkt obsługi i zaopatrzenia. Niezbyt to trafione. Nie można było użyć "stop narkotykom" zamiast kombinować z językiem, którego się nie zna?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group