Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 8557
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Drugi sparing znacznie lepszy

Sobota, 5 sierpnia 2017, 13:44
Aktualizacja: Niedziela, 6 sierpnia 2017, 11:41
Autor: Przemek Kaczałko
Karpacz: Drugi sparing znacznie lepszy
Fot. Tomek Raczyński
Szczypiornistki KPR–u Jelenia Góra w drugim sparingu przeciwko reprezentacji Białorusi do lat 17, znacznie lepiej zaprezentowały się niż poprzedniego dnia i zdecydowanie pokonały rywalki, które przygotowują się do eliminacji Mistrzostw Europy. Spotkanie, podobnie jak w piątek – rozegrano w hali ZSP w Karpaczu.

Podopieczne Michała Pastuszko znacznie lepiej zaprezentowały się w sobotnim pojedynku, bowiem dzień wcześniej były po ciężkim treningu na siłowni i było to widać na boisku. Od pierwszych minut stroną dominującą w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu były zawodniczki z polskiej Superligi, a pierwsze skrzypce w tercji otwarcia grała Joanna Załoga. Podobnie jak w pierwszym pojedynku, trener jeleniogórzanek w każdej z tercji dał pograć wszystkim bramkarkom i ponownie najlepiej zaprezentowała się najmłodsza – Natalia Filończuk, ale i Kolasińska z Wierzbicką zaliczyły kilka udanych interwencji. W drugiej odsłonie przewaga KPR-u była jeszcze bardziej wyraźna – to wtedy Białorusinki nie potrafiły znaleźć metody na dobrze dysponowaną Filończuk. W decydującej tercji żółto-niebieskie pokazały, że doświadczenie procentuje i rozbiły rywalki 37:24.

Kolejny sparing już w najbliższy wtorek (8.08), rywalki będą jeszcze mocniejsze, bowiem będzie to czołowa ekipa czeskiej ekstraklasy – Sokół Poruba.

KPR Jelenia Góra – Białoruś (U-17) 37:24 (12:9, 25:16)
KPR:
Kolasińska, Filończuk, Wierzbicka – Jurczyk 2, Karwecka, A. Tomczyk 4, M. Tomczyk 1, Kobzar 2, Załoga 6, Jasińska 3, Maziarz 1, Kanicka 4, Oreszczuk 7, Skowrońska 3, Żukowska 4.

Sonda

Czy zdarzyło Ci się, że samochodem wpadłeś/aś w poślizg, ale nic się nie stało?

Oddanych
głosów
1047
Tak
81%
Nie
19%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Jak będzie wyglądać rozbudowa autostrady A4?
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Sudeckie hotele i schroniska PTTK
Szczeliniec Wielki z Jeleniej Góry
 
Pieniądze
Jeleniogórski Uphotel doceniony
 
Kilometry
Roboty kolejowe w Kowarach
 
Aktualności
Violetta ze Szklarskiej Poręby znów zachwyciła w "The Voice Senior"
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group