Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 7412
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Drugi człowiek PiS naskarży wojewodzie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 24 lutego 2009, 7:57
Aktualizacja: 9:14
Autor: Mar
Fot. TEJO
Specjalnego posiedzenia rady powiatu żądali radni Prawa i Sprawiedliwości. Powód: wątpliwości związane z prywatyzacją szpitala Bukowiec w Kowarach. Pomysł zablokowano. Wiceszef PiS Adam Lipiński będzie interweniował u wojewody.

– Chodzi mi szczególnie o oburzające blokowanie dyskusji o polityce finansowej powiatu. Przewodniczący odmówił zwołania takiej sesji, która mogła rozwiać wiele wątpliwości, pod absurdalnym pretekstem, że do wniosku nie dołączono żadnego projektu uchwały – powiedział Jelonce Adam Lipiński.

Dodał, że sesje nadzwyczajne nie muszą obradować nad uchwałami. Ta miała na celu wyjaśnienie wątpliwości radnych. – Tak się dzieje w wielu samorządach rządzonych przez PO i SLD, że pod formalnymi pretekstami zamyka się usta opozycji, uniemożliwia sprawowanie kontroli nad działaniem samorządu – konstatuje poseł Lipiński.

– Ostrzegaliśmy przed komercjalizacją szpitali, które wtedy łatwo jest prywatyzować. Czasami to jedyny sposób na ratowanie upadających placówek, ale czy Bukowiec tego wymagał? Tego chcieli się dowiedzieć radni. Będę interweniował w sprawie skandalicznego blokowania zwołania sesji – zapowiedział.

Cała rozmowa z Adamem Lipińskim w najnowszym numerze tygodnika „Jelonka.com”

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group