Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8404
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góa: Druga Amerykanka w Finepharm KK AZS i koniec wzmocnień tej drużyny

Sobota, 19 lipca 2008, 17:24
Aktualizacja: 17:25
Autor: JEN
Jelenia Góa: Druga Amerykanka w Finepharm KK AZS i koniec wzmocnień tej drużyny
Fot. JEN
Amerykanka Erika Quigley (188 cm, 24 lata) podpisała roczną umowę z drużyną Finepharm Kolegium Karkonoskie AZS Jelenia Góra. Jest to ostatnie wzmocnienie tej drużyny.

Zawodniczka ubiegły sezon rozegrała w greckiej drużynie APS Siemens, gdzie rozegrała 23 mecze, w których zdobywała średnio 15,9 pkt. i miała 7,8 zbiórek.
Erika Quigley jest absolwentką ST Cloud State University. W ostatnim roku gry na uniwersytecie (sezon 2006/2007) wystąpiła w 28 spotkaniach, gdzie zdobywała średnio 24,5 pkt. i notowała 11,6 zbiórek.
- Erika to dynamiczna podkoszowa. Przez cztery lata była gwiazdą NCAA2, gdzie zdobyła chyba wszystkie możliwe nagrody - mówi Grzegorz Piekoszewski, menedżer zawodniczki. - W 2007 r. została wybrana zawodniczką roku NCAA2.
E. Quigley pojawi się w Jeleniej Górze 15 sierpnia, kiedy ta drużyna rozpocznie przedsezonowe przygotowania.

Jak powiedział drugi trener Finepharm Kolegium Karkonoskie AZS – Rafał Sroka: - E. Quigley to bardzo dobra zawodniczka łącząca dobrą grę w defensywie ze skutecznością w ataku. Będzie to dla niej drugi rok pobytu w Europie. Liczymy, że szybko zaaklimatyzuje się w Jeleniej Górze, a z jej gry jeleniogórscy kibice będą zadowoleni. Była czołowym strzelcem ligi greckiej, a kilka zawodniczek, które grało w greckiej lidze z powodzeniem radziło sobie także w PLKK, czego przykładem jest znana u nas Keila Beachem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group