Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 8450
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: DRS szykuje się do wyborów

Piątek, 15 czerwca 2018, 13:13
Aktualizacja: Niedziela, 17 czerwca 2018, 11:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: DRS szykuje się do wyborów
Fot. Przemek Kaczałko
Dolnośląski Ruch Samorządowy zorganizował dzisiaj (15.06) konferencję prasową przy jednym z charakterystycznych punktów miasta (Jelonku przy ul. 1 Maja), podczas której przedstawiciele ugrupowania poinformowali o przygotowaniach do wyborów samorządowych.

W ruchu firmowanym przez marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, na terenie naszego miasta działa kilku przedstawicieli Rady Miejskiej Jeleniej Góry, Rady Powiatu Jeleniogórskiego oraz byli samorządowcy, jak chociażby były prezydent Marek Obrębalski i były zastępca Marcina Zawiły - Hubert Papaj. Wspólnie z Anną Daskalakis z Karkonoskich Inicjatyw Obywatelskich zgromadzeni poinformowali o przeprowadzonej ankiecie, dotyczącej bolączek i potrzeb mieszkańców. Zaprosili też za pośrednictwem mediów inne ruchy miejskie do współpracy.

- Spotykamy się, żeby wyrazić zdecydowany sprzeciw wobec obserwowanym w Jeleniej Górze wpływom polityki krajowej – walki politycznej, która nie sprzyja rozwojowi Jeleniej Góry. Jesteśmy za tym, aby budować w formule konsensusu, społecznej partycypacji, aby spory toczące się na poziomie krajowym były niewidoczne na jeleniogórskich ulicach – powiedział na wstępie Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry w latach 2006-2010.

We wrześniu ubiegłego roku Karkonoskie Inicjatywy Obywatelskie przygotowały ankietę, której wyniki zostaną opublikowane na stronie Fundacji Instytu Rewalidacji (kson.pl/fundacja-instytut-rewalidacji).

- Ankieta została rozesłana do 500 jednostek, otrzymaliśmy z powrotem 209 ankiet. Było to działanie ponadpartyjne – podkreśliła Anna Daskalakis wymieniając niektóre bolączki zgłaszane przez mieszkańców, tj. niski poziom możliwości rozwojowych dla młodzieży, małą liczbę imprez kulturalnych czy słabą komunikację z „resztą świata”.
- Wszyscy spotykamy się z mieszkańcami. Wiemy, że oczekują zmian i właściwego wykorzystania potencjału tego pięknego miejsca (Jeleniej Góry), który przez ostatnie lata był marnotrawiony – powiedział Leszek Wrotniewski, przewodniczący Rady Miejskiej. Wśród problemów wymienił m.in. smog, zadłużenie miasta, problemy demograficzne czy zaognione konflikty w oświacie, kulturze i sporcie. - Kontynuacja tego, co jest skończy się powieleniem stagnacji. Jelenia Góra ma coraz większe zadłużenie, przez ostatnie dwie kadencje nie oddano żadnej znaczącej inwestycji – dodał L. Wrotniewski.

Organizatorzy konferencji nie chcieli podać nazwiska kandydata na prezydenta Jeleniej Góry – jak zapewniają, rozmowy trwają i chcą to uzgodnić z innymi ugrupowaniami, z którymi będą współpracować. Hubert Papaj zapewnił, że nazwisko zostanie podane... po mistrzostwach świata w piłce nożnej. Padło za to nazwisko kandydata na burmistrza Piechowic – będzie nim Rafał Mazur, aktualnie radny Rady Powiatu Jeleniogórskiego. Jak zapewniają politycy, we wszystkich pięciu okręgach powiatu zostaną wystawione listy wyborcze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (63)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group