Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 3466
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Drożej za podróż pociągiem

Środa, 9 lipca 2008, 9:08
Aktualizacja: 15:20
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Drożej za podróż pociągiem
Fot. TEJO
Pasażerom, którzy korzystają z biletów miesięcznych, turystycznych i weekendowych Polskich Kolei Państwowych, dostanie się po kieszeni. Taką niespodziankę zafundował im przewoźnik na lato. Nie zdrożeją bilety jednorazowe. Zmiany wchodzą w życie w przyszły poniedziałek.

Bilety turystyczne, które uprawniają do nieograniczonej liczby przejazdów w weekendy, będą droższe prawie o jedną czwartą. O średnio 6, 30 procent zdrożeją bilety miesięczne – zapowiada w środowym wydaniu Polska Gazeta Wrocławska. Za odcinek ponad stukilometrowy trzeba będzie zapłacić o około 20 złotych więcej niż do tej pory.

Jedyna pociecha w tym, że nie zdrożeją bilety jednorazowe, ale kolej nie daje gwarancji, że do końca roku takich podwyżek nie będzie. Wszystko przez „galopujące” ceny paliw i energii energetycznej. Dyrekcja Przewozów Regionalnych PKP tłumaczy, że bez podwyżki trzeba by dokonać cięć w rozkładzie jazdy.

Zwyżka cen – już druga w tym roku – nie oznacza, oczywiście, przyspieszenia na liniach. Pociągi dalej będą jeździły w ślimaczym tempie spowolnionym w dodatku przez roboty torowe trwające na kilku odcinkach linii Jelenia Góra – Wrocław.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group