Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 16503
Zalogowanych: 127
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dron na piratów drogowych

Wtorek, 4 lutego 2025, 7:00
Autor: WAC
Jelenia Góra: Dron na piratów drogowych
Fot. Policja Jelenia Góra
Policjanci jeleniogórskiej drogówki, we współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, prowadzili działania w ramach akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Wykorzystując policyjnego drona, monitorowali zachowanie kierowców wobec pieszych i rowerzystów, koncentrując się na wykroczeniach mogących zagrażać ich bezpieczeństwu.

Podczas akcji funkcjonariusze zatrzymali 56 kierujących, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego, stwarzając zagrożenie dla pieszych i rowerzystów. Lista ich "grzeszków" obejmowała: nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu, wyprzedzanie pojazdu na przejściu.

Najwięcej, bo 30 wykroczeń dotyczyło przekraczania prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Ponadto mundurowi zatrzymali dwóch poszukiwanych, jednego kierującego na zakazie oraz jednego, który kierował w stanie po użyciu alkoholu.

Należy przypomnieć, że piesi mają pierwszeństwo, także przed wejściem na pasy - informuje podinspektor Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. - Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście. Jednak każdy pieszy powinien mieć świadomość, że fakt korzystania z wyznaczonego przejścia nie upoważnia do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niezależnie od tego w jakim charakterze korzystamy z drogi pamiętajmy, aby robić to w sposób, który nie koliduje z przepisami prawa i nie zagraża innym uczestnikom ruchu.

Twoja reakcja na artykuł?

26
50%
Cieszy
8
15%
Hahaha
3
6%
Nudzi
1
2%
Smuci
8
15%
Złości
6
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Ile książek przeczytałaś/eś w tym roku?

Oddanych
głosów
678
Żadnej
30%
Jedną
8%
Dwie
7%
Trzy lub więcej
55%
 
Głos ulicy
Marsz równości w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Jakucja, Czeczenia, Dagestan, Inguszetia chcą opuścić Rosję
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Pieniądze
W elektrowni Turów powstała największa w kraju oczyszczalnia
 
Pogodowo
Wzmaga się wiatr, spodziewany mróz i śnieg
 
112
Bolt – stłuczka z Dacią
 
Aktualności
Złota polska jesień
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group