Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 5942
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Drogowcy gotowi do ataku zimy

Piątek, 9 listopada 2007, 9:54
Aktualizacja: 9:56
Autor: carioca
JELENIA GÓRA: Drogowcy gotowi do ataku zimy
Fot. Archiwum
Piaskarki, pługi, solarki z tysiącami ton piasku i soli oraz opłużone ciągniki będą walczyły ze śniegiem i lodem. Pierwszy atak zimy ma nastąpić w weekend. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej jest przygotowane do jego odparcia.

– Opracowaliśmy już plan zimowej akcji – mówi Michał Kasztelan, prezes MPGK. W bazie do boju z niedogodnościami najchłodniejszej pory roku w każdej chwili wyruszyć może pięć pługo–piaskarek. Trzy pojazdy można w pługi uzbroić. Gotowe są też ciągniki większe i te mniejsze, które odśnieżać będą niektóre chodniki oraz parkowe alejki.

MPGK zgromadziło w magazynach sto ton soli oraz trzy i pół tysiąca ton piasku. – Zostało nam sporo po ostatniej bezśnieżnej zimie, to zaoszczędzimy – wyjaśnia prezes Kasztelan.
Podczas intensywnych opadów śniegu i mrozów firma zużywa ich więcej, ale MPGK ma zapewnione dostawy w razie wyczerpywania się zapasów.

– W pięć minut lata z zimy nie zrobimy – tłumaczy od lat Michał Kasztelan uprzedzając pierwsze pretensje kierowców o to, że drogi nie będą od razu odśnieżone. – Podobnie jak pozostali użytkownicy dróg musimy się przysposobić do tej pory roku i prosimy o wyrozumiałość – dodaje.

Pojazdy przedsiębiorstwa najpierw wyjadą na ulice, którymi jeżdżą autobusy miejskie, potem zajmą się odśnieżaniem pozostałych traktów. Na wąskie drogi osiedlowe trafią na końcu.

MPGK informuje także, że firma odśnieża tylko niewielką część chodników w mieście. Głównie place Piastowski i Ratuszowy oraz trakt śródmiejski. Za stan pozostałych odpowiedzialni są administratorzy poszczególnych posesji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group