Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7549
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Drogi są dostosowywane do potrzeb cyklistów

Wtorek, 2 grudnia 2014, 8:09
Aktualizacja: Środa, 3 grudnia 2014, 8:11
Autor: Angela
Jelenia Góra: Drogi są dostosowywane do potrzeb cyklistów
Fot. Angela
Jeszcze w tym roku zakończy się „łączenie” dróg rowerowych od ulicy Wrocławskiej do ulicy Łącznej w Jeleniej Górze. Obecnie prace prowadzone są na ulicy Wrocławskiej, dlatego kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Obowiązuje tam bowiem ograniczenie prędkości do 30 km/h, a na trasie można spotkać auta pomocy drogowej i pracowników.

Jak każdego roku na budowę czy remont ścieżek rowerowych lub na dostosowanie dróg do potrzeb cyklistów, tak i w tym roku, Miasto przeznaczyło 100 tys. zł. Na wykorzystanie tych pieniędzy rowerzyści stracili jednak nadzieję, ponieważ w pierwszym przetargu nie znalazł się chętny do wykonania tego zadania. Dopiero drugi przetarg wyłonił wykonawcę - Kółko Rolnicze Siedlęcin. I mimo że czasu jest niewiele, pracownicy ciężko pracują by zdążyć przed zimą.

Ich zadaniem jest przystosowanie odcinka pieszo – rowerowego w rejonie ul. Wrocławskiej i Batalionów Chłopskich w Jeleniej Górze do ruchu rowerowego wraz z wykonaniem zmiany organizacji ruchu. W ramach robót ziemnych Kółko z Siedlęcina wykona nawierzchnię bitumiczną (tam gdzie jej nie ma), obniży krawężniki, usunie dziury, zrobi oznakowanie poziome i pionowe, ustawi separatory betonowe oraz zamontuje balustrady. Całość ma być gotowa do końca roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group