Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 7951
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Droga rowerowa na Perłę Zachodu jak nowa

Środa, 24 czerwca 2009, 10:25
Aktualizacja: 13:30
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Droga rowerowa na Perłę Zachodu jak nowa
Takie obrazki mają należeć już do przeszłości.
Fot. TEJO
Zakończyła się naprawa zniszczonej drogi rowerowej na Perłę Zachodu od strony Siedlęcina. Prace wykonały Jeleniogórskie Elektrownie Wodne. Położono tam nowy asfalt oraz naprawiono pobocza zniszczone przez sprzęt dowożący materiały na budowę. Odbiór nowej nawierzchni nastąpi na dniach.

Jeleniogórskie Elektrownie Wodne w chwili rozpoczęcia budowy nowej elektrowni na Bobrze w 2006 roku podpisały z urzędem miasta zobowiązanie, że po zakończeniu prac naprawią zniszczoną przez ciężarówki i sprzęt nawierzchnię trasy rowerowej.

Budowę elektrowni zakończono we wrześniu, jednak wówczas w okolicznych lasach pojawił się szkodnik – kornik drukarz i MPGK część drzew musiało wyciąć i zwieźć jedyną możliwą drogą wiodącą przez wspomnianą ścieżkę rowerową. Odbudowę nawierzchni do czasu zakończenia ściągania drzew wstrzymano. W wyniku prac ciężkiego sprzętu w nawierzchni pojawiły się spore ubytki. To już jednak przeszłość. Od kilku dni rowerzyści mogą się cieszyć bezpiecznym i wygodnym odcinkiem trasy.

– Na całej długości i szerokości drogi położona została nowa nawierzchnia asfaltu o grubości 3 cm i naprawiliśmy wszystkie zniszczone korytka na poboczach jezdni służące do odbierania wody – mówi Małgorzata Wójcik-Stasiak, prezes zarządu i dyrektor naczelny JEW. – Choć na tej drodze prace ciężkim sprzętem wykonywało również Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, nie będziemy starali się o zwrot części kosztów. To nasza firma zobowiązała się do naprawienia nawierzchni, i my w całości pokryliśmy koszty tych prac.

Jak mówi Jerzy Bigus, zastępca Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, miasto ma w planach naprawę zdewastowanych barierek bezpieczeństwa w tym miejscu oraz zniszczonych przez wandali ławek. Jednak to, kiedy zacznie się realizacja tych planów, będzie zależało od możliwości finansowych Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1111
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group