Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 4311
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Droga nie przez mękę

Środa, 7 lutego 2007, 0:00
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Droga nie przez mękę
Fot. Krzysztof Knitter
Czy w razie intensywnych opadów śniegu będzie można bez przeszkód wyjechać z Jeleniej Góry do Wrocławia i wjechać do miasta ze stolicy Dolnego Śląska?

Kiedy ostro atakuje zima, odcinek drogi między Jelenią Górą a Radomierzem oraz w Kaczorowie jest notorycznie sparaliżowany przez korki. Zatory powodują głównie tiry, które nie radzą sobie z podjazdem na ośnieżonej nawierzchni przez pagórki we wspomnianych miejscowościach.

Szczególnie dramatycznie było podczas ostatniego ataku zimy, kiedy to strategiczny odcinek drogi krajowej był nieprzejezdny, a potem częściowo zablokowany przez kilka godzin.
Z obficie padającym śniegiem nie potrafili sobie poradzić drogowcy, a ciężkie samochody, często na łysych oponach, blokowały pasy ruchu.

Pomysł na to, jak przynajmniej częściowo rozwiązać ten problem, mają radni wojewódzcy z regionu jeleniogórskiego Marcin Zawiła oraz Jerzy Pokój. Jak mówi M. Zawiła, są przewidziane pieniądze na kompleksową modernizację drogi do Wrocławia, nie wiadomo jednak konkretnie, kiedy ona nastąpi.

– Wystąpiliśmy do marszałka województwa o zastosowanie rozwiązania doraźnego, czyli utwardzenia bocznych pasów wolnego ruchu, na których mogłyby czekać na poprawę pogody tiry, nie paraliżując ruchu – wyjaśnia rajca.

Czy znajdą się pieniądze na takie rozwiązanie, jeszcze nie wiadomo. Radni jeleniogórscy będą starali się przekonać zarządców województwa, jak ważna dla wielu jest sprawne połączenie z Wrocławiem.
– Nie dość, że upada komunikacja kolejowa, to jeszcze są dni, kiedy do stolicy Dolnego Śląska nie da się normalnie dojechać z Jeleniej Góry samochodem – komentują jeleniogórzanie, którzy często muszą pokonać wspomniany dystans.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group