Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 5752
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Droga nie przez mękę

Środa, 7 lutego 2007, 0:00
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Droga nie przez mękę
Fot. Krzysztof Knitter
Czy w razie intensywnych opadów śniegu będzie można bez przeszkód wyjechać z Jeleniej Góry do Wrocławia i wjechać do miasta ze stolicy Dolnego Śląska?

Kiedy ostro atakuje zima, odcinek drogi między Jelenią Górą a Radomierzem oraz w Kaczorowie jest notorycznie sparaliżowany przez korki. Zatory powodują głównie tiry, które nie radzą sobie z podjazdem na ośnieżonej nawierzchni przez pagórki we wspomnianych miejscowościach.

Szczególnie dramatycznie było podczas ostatniego ataku zimy, kiedy to strategiczny odcinek drogi krajowej był nieprzejezdny, a potem częściowo zablokowany przez kilka godzin.
Z obficie padającym śniegiem nie potrafili sobie poradzić drogowcy, a ciężkie samochody, często na łysych oponach, blokowały pasy ruchu.

Pomysł na to, jak przynajmniej częściowo rozwiązać ten problem, mają radni wojewódzcy z regionu jeleniogórskiego Marcin Zawiła oraz Jerzy Pokój. Jak mówi M. Zawiła, są przewidziane pieniądze na kompleksową modernizację drogi do Wrocławia, nie wiadomo jednak konkretnie, kiedy ona nastąpi.

– Wystąpiliśmy do marszałka województwa o zastosowanie rozwiązania doraźnego, czyli utwardzenia bocznych pasów wolnego ruchu, na których mogłyby czekać na poprawę pogody tiry, nie paraliżując ruchu – wyjaśnia rajca.

Czy znajdą się pieniądze na takie rozwiązanie, jeszcze nie wiadomo. Radni jeleniogórscy będą starali się przekonać zarządców województwa, jak ważna dla wielu jest sprawne połączenie z Wrocławiem.
– Nie dość, że upada komunikacja kolejowa, to jeszcze są dni, kiedy do stolicy Dolnego Śląska nie da się normalnie dojechać z Jeleniej Góry samochodem – komentują jeleniogórzanie, którzy często muszą pokonać wspomniany dystans.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1076
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
 
Kultura
Koncertowe rarytasy na koniec sezonu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group