Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 2406
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Droga na Okraj – kto ją będzie odśnieżał?

Środa, 4 stycznia 2017, 8:15
Aktualizacja: Czwartek, 5 stycznia 2017, 8:18
Autor: Robert Czepielewski
Powiat: Droga na Okraj – kto ją będzie odśnieżał?
Fot. Robert Czepielewski
Spory kłopot na głowie ma jeleniogórskie starostwo powiatowe z wiodącą do granicy (Okraj) drogą 369. Przetarg, jaki został ogłoszony, w grudniu zeszłego roku na wyłonienie operatora świadczącego kompleksowe usługi zimowego utrzymania drogi publicznej nie przyniósł rozwiązania. Do konkursu zgłosiła się tylko jedna firma z ceną nie do przyjęcia przez powiat.

- Oferta wykonawcy przewyższa nasze możliwości. Powiat nie jest w stanie wydać 140 000 zł na utrzymanie 4,5- kilometrowego odcinka drogi. Póki co utrzymanie przejezdności drogi 369 odbywa się na zasadzie interwencyjnej i zajmuje się tym firma, która podobne prace wykonuje w sąsiedztwie naszego powiatu – mówi wicestarosta Paweł Kwiatkowski.

To jednak nie rozwiązuje problemu, bo prace prowadzone są interwencyjnie i finansowane z rezerw na zarządzanie kryzysowe.

Kolejny przetarg na kompleksowe zimowe utrzymanie tej drogi zostanie ogłoszony jeszcze w tym miesiącu. Niestety jest duże prawdopodobieństwo, że będzie on bezskuteczny. Zdaniem Pawła Kwiatkowskiego problem polega na tym, że w trakcie sezonu wykonawcy nie chcą się wiązać nowymi umowami, ponieważ prace, które wykonują i umowy, które już podpisali, dostosowują do swoich mocy przerobowych.

- Jeżeli wyczerpiemy procedurę drugiego przetargu i nie przyniesie ona oczekiwanego przez nas skutku, to wejdziemy w fazę negocjacji z ewentualnymi operatorami, którzy wykonują podobne prace na terenach sąsiadujących z powiatem jeleniogórskim – mówi Paweł Kwiatkowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group