Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 5373
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Droga Krzyżowa – misterium z Janem Nowickim

Niedziela, 24 marca 2013, 8:13
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 marca 2013, 10:37
Autor: Anna Panek
Jelenia Góra: Droga Krzyżowa – misterium z Janem Nowickim
Fot. Anna Panek
W Kościele Łaski w Jeleniej Górze odbyło się wczoraj (23 marca br.) poruszające widowisko: Droga Krzyżowa z muzyką grupy De Profundis i poezją ks. Jana Twardowskiego w recytacji wspaniałego aktora Jana Nowickiego. Widzowie byli zachwyceni i nagrodzili wykonawców owacjami na stojąco.

Droga Krzyżowa autorstwa Marka Stryszowskiego to oryginalne, muzyczne dzieło sztuki, skomponowane przez Cezarego Chmiela (muzyczne obrazy) i Marka Stryszowskiego (muzyczne impresje). Muzyka ta jest inspirowana filozoficznymi tekstami ks. Jana Twardowskiego i to jego poezję czytał znakomity aktor Jan Nowicki.

- Jesteśmy zachwyceni koncertem, bardzo nam się podobało. Jest on świetną refleksją przed nadchodzącymi świętami Wielkiej Nocy. Wiedzieliśmy także, że aktor Jan Nowicki będzie głównym bohaterem i dlatego przyjechaliśmy tutaj - relacjonują widzowie z Lądka Zdrój.

- Ja jestem tutaj, bo dziewczyna mnie namówiła, szczerze mówiąc nie chodzę co niedzielę do kościoła. Gdyby jednak takie koncerty byłyby na mszach codziennością, gdybyśmy mogli poznawać naszą religię, pogłębiać wiarę poprzez takie czytanie jakie zaprezentował słynny aktor i usłyszeć tak piękną muzykę na żywo, to chodziłbym z przyjemnością prawie codziennie - opowiada Sebastian z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group