Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7836
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: „Drive it day”, czyli oldschoolowe samochody na ulicach

Środa, 1 czerwca 2011, 12:20
Aktualizacja: 21:02
Autor: red.
Polska: „Drive it day”, czyli oldschoolowe samochody na ulicach
Fot. użyczone
Posiadasz oldschoolowe auto?, a może w Twoim garażu stoi piękny klasyk, którym nie poruszasz się na co dzień–tylko np. na zloty? Pokaż go w końcu światu, pochwal się nim, niech o twojej pasji dowiedzą się sąsiedzi, i koledzy z pracy ,wyprowadź „staruszka” z garażu –on na to czeka!”

Już 11-go czerwca każdy posiadacz takiego właśnie pojazdu może po raz trzeci wziąć udział w „Drive it day”. Idea „Drive it day” polega na tym aby raz w roku zmobilizować wszystkich właścicieli zabytkowych pojazdów do wyjechania nimi na drogi publiczne. Uczestnicy tego dnia chcą stworzyć barwny kontrast do powszednich widoków na ulicach i pokazać jak wiele klasycznych motocykli oraz samochodów ciągle jest w użyciu zamiast pokrywać się warstwą kurzu w muzeach ,czy też garażach pasjonatów klasycznej motoryzacji. Tego dnia swoim ukochanym pojazdem przemieszczają się jak zwykłym środkiem transportu ,jadą nim do pracy, na zakupy, czy też odwożą dzieci do przedszkola.

A może pojawić się takim autem np. na rajdzie samochodowym? W tym samym terminie (10-12.06) odbywa się na naszym terenie 26 Rajd Karkonoski-Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski ,jest to niepowtarzalna okazja by dwa światy motoryzacji spotkały się tego dnia właśnie w Jeleniej Górze, być może wielu z Was przyjedzie kibicować rajdowcom swoimi klasykami?

Ta niepowtarzalna akcja zrodziła się w Wielkiej Brytanii w 1900r. W Polsce „Drive it day” jest obchodzone od 2009r.,a zapoczątkował go Automobilklub Beskidzki, od 2010r.zaś jest oficjalnie promowany przez nasz krajowy człon FIVA (Fédération Internationale des Véhicules Anciens).

Dzień ten jest obchodzony w wielu krajach Europy a często „święto” to kończy się także zlotami starych samochodów oraz spotkaniami miłośników dawnej motoryzacji. Akcja ta w 2009 i 2010r.spotkała się z dużym zainteresowaniem posiadaczy klasyków, w tym roku liczymy na to, że pasjonaci nie zawiodą i jeszcze więcej pięknych aut pojawi się na ulicach Europy, a zwłaszcza w Jeleniej Górze. Dodajmy uroku naszym nudnym drogom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
80
Tak, to odpowiedzialna praca
18%
Dostają trochę za dużo
19%
Dostają o wiele za dużo
26%
To oburzające ile zarabiają
38%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group