Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 8724
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Drinki na medal i po angielsku

Poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 9:29
Aktualizacja: 9:29
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Drinki na medal i po angielsku
Fot. Organizatorzy
Dwoje jeleniogórzan zakwalifikowało się do finału IX Olimpiady Młodych Barmanów zorganizowanej przez firmę Bacardi– Martini Polska w Hotelu Intercontinental w Warszawie. Umiejętności przyrządzania napojów mieszanych zaprezentowali uczniowie szkół gastronomicznych z całej Polski.

Finaliści to: Gabrysia Pękała z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 (opiekunka Katarzyna Moszak, nauczycielka języka angielskiego) oraz Paweł Spyrka z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych z nauczycielką przedmiotów gastronomicznych panią Ireną Oleńkiewicz.

– Integralną częścią tego konkursu jest język angielski. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test pisemny w języku angielskim, a także przyrządzić napój mieszany z podanej po angielsku listy. Każdy uczestnik losował jeden z napojów, a następnie wykonał wylosowany przez siebie drink w dwóch porcjach, bez posługiwania się recepturą – informuje nas Katarzyna Moszak, anglistka z ZSLiZ nr 2.

– Przyrządzając napój uczestnik musiał komentować po angielsku wykonywane czynności, co było dodatkowo oceniane przez sędziego technicznego. Ostatnim zadaniem było wykonanie napoju mieszanego własnej kompozycji w trzech porcjach – dodaje.

Młodzi jeleniogórzanie, którzy do zmagań przygotowali się przez cały rok podczas zajęć indywidualnych z gastronomii opracowując przepisy na drinki po angielsku, wrócili szczęśliwi z wyróżnieniami za udział w tak prestiżowym konkursie

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
146
Tak
60%
Nie
40%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
112
Czołówka busów w Jeżowie
 
Polityka
Szklarska Poręba: Popłoński vs. Lichocki
 
Piłka nożna
Rozbici w 33 minuty... Zbierają się czarne chmury!
 
112
Pobił swoją dziewczynę
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group