Środa, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 8112
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Draexlmaier nie ucieknie. Będą miejsca pracy

Poniedziałek, 28 marca 2011, 15:27
Aktualizacja: Wtorek, 29 marca 2011, 8:00
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Draexlmaier nie ucieknie. Będą miejsca pracy
Tu stanie nowa hala DWS Draexlmeier
Fot. TEJO
DWS Draexlmaier w Jeleniej Górze za dwa tygodnie rozpocznie budowę nowej hali produkcyjnej, w której pracę znajdzie około 600 osób. Obiekt będzie gotowy jesienią, a produkcja zacznie się w przyszłym roku.

Dzisiaj w siedzibie firmy DWS Draexlmaier w Jeleniej Górze przy ul. Spółdzielczej Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry przekazał na ręce dyrektora naczelnego, Thomasa Krügera pozwolenie na zabudowę terenu o powierzchni 5 tys. m2 położonego przy obecnych dwóch halach zakładu.

– Dodatkowe miejsca pracy na naszym terenie mają ogromne znaczenie. Bez nich nie ma bowiem rozwoju Jeleniej Góry. Jeżeli firmy nie będą się rozbudowywały, jeżeli nie uzyskamy nowych inwestorów, nie będziemy mieli z czego finansować wszystkich innych dziedzin życia miasta. Nie starczy nam bowiem pieniędzy – powiedział Marcin Zawiła..

Dodał, że siłą budżetu miasta są dochody od podatków firm i mieszkańców. Samorząd chce pomóc inwestorowi poprzez sprawne załatwienie spraw dokumentacyjno-formalnych, ale i przez szkolenie specjalistów. Zdecydowano już o utworzeniu od przyszłego roku w Zespole Szkół Technicznych Mechanik, klasy o kierunku obróbki tworzyw sztucznych.

Prezydent podkreślał, że kiedy w minionym roku firma przekazała informację o przeniesieniu produkcji wiązek samochodowych do Tunezji, wszyscy myśleli, że jest to początek zamykania firmy DWS Draexlmaier w Jeleniej Górze. Dzisiaj dyrektor naczelny tej firmy zdementował tę możliwość i zapewnił, że Draexlmaier zostaje i w najbliższych trzech latach ma zamiar się rozwijać. Potwierdzeniem tych słów ma być rozpoczęta inwestycja za około 13 mln zł.

Thomas Krüger: – Nie zamierzamy uciekać z tego terenu. Przeniesienie produkcji wiązek do Tunezji było posunięciem strategicznym, ponieważ nie wystarczyło nam miejsca w halach na dwa produkty. Pan Draexlmaier postanowił, że będzie tu inwestować w wyposażenie wnętrz samochodów. Budowa nowej hali ruszy za dwa tygodnie, jej zakończenie planowane jest w październiku. Następnie będzie industrializacja. Pierwsze części „wyjadą” stąd po 1 stycznia 2012 roku.

Szef jeleniogórskiego Draexlmeiera dodał, że to ważna inwestycja również dla firmy, ponieważ powstaje tutaj wtryskarnia, której brakowało w całym procesie produkcyjnym. Do 2014 roku planuje się zatrudnić 1200 osób, obecnie zakład zatrudnia około 600 osób. – W pierwszej kolejności zatrudniać będziemy pracowników, którzy mieli już styczność z naszą firmą. Wiedzą oni bowiem, jak funkcjonuje nasz zakład. Już rozpoczęliśmy rekrutację po około 25 osób miesięcznie – zaznaczył Thomas Krüger.

Zapowiedział też, że DWS Draexlmaier ma w planach również budowę czwartej hali, do której przeniesiona zostanie logistyka.
– Obecnie będziemy składać dokumenty na wydanie zgody pod zabudowę nowej, czwartej hali o powierzchni 4,5 tys. m2, która ma być oddana do użytku II kwartał 2012 roku – mówi Thomas Krüger. Konferencję zakończył spacer po hali produkcyjnej. Pokazano też grunty, gdzie wyrośnie nowa hala.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
972
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group