Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 8 stycznia
Imieniny: Juliusza, Seweryna
Czytających: 11076
Zalogowanych: 80
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dożywocie za zabójstwo sprzed lat

Wtorek, 14 lutego 2017, 16:06
Aktualizacja: 16:11
Autor: V–N
Jelenia Góra: Dożywocie za zabójstwo sprzed lat
Fot. Archiwum
Dzisiaj (14.02) w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok w sprawie 42–letniego Jana G., któremu Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze zarzuciła zbrodnię zabójstwa Ewy P. ze szczególnym okrucieństwem. Sąd wymierzył mu karę dożywotniego pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

Do zdarzenia doszło w nocy z 21 na 22 sierpnia 1993 roku w okolicy Zbylutowa. Sprawcą gwałtu i zabójstwa okazał się 19- letni wówczas Jan G., mieszkaniec pobliskiej miejscowości, a ofiarą przypadkowo spotkana młoda dziewczyna. Mężczyzna został zatrzymany po ponad 22. latach od zdarzenia.

- Z uwagi na charakter i okoliczności zarzuconego oskarżonemu czynu, mając na względzie dobro pokrzywdzonej i jej rodziny, prokurator składając 7 lipca 2016 roku akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze złożył również wniosek o wyłączenie jawności rozprawy głównej w całości – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek.

Sonda

Co myślicie o opłatach klimatycznych?

Oddanych
głosów
310
Powinna obowiązywać
18%
Opłaty powinny wzrosnąć
5%
Powinna zostać zlikwidowana
77%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Jedna zmiana, która wystrzeli Twój testosteron
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Pogoda
Zima nie odpuszcza – będzie śnieg i mróz
 
Aktualności
Karkonoski Orszak Trzech Króli w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Niby jest na pasach, ale mandat byłby 400 zł
 
Kilometry
Kolej bliżej powrotu do Lwówka
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group