Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 10928
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dożywocie dla zbrodniarza z Kamiennej Góry

Poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 16:24
Aktualizacja: Środa, 27 kwietnia 2016, 8:36
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dożywocie dla zbrodniarza z Kamiennej Góry
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Samuel N. usłyszał dzisiaj (25 kwietnia 2016 r.) wyrok za bestialskie zabójstwo, którego dopuścił się 19 sierpnia 2015 r. w centrum Kamiennej Góry. Mężczyzna zabił wtedy siekierą 10–letnią dziewczynkę przed wejściem do księgarni.

- Sąd zgodził się z oskarżycielem publicznym, że należy zakwalifikować ten czyn jako zbrodnię, bowiem motywacja oskarżonego zasługiwała na szczególne potępienie – mówił sędzia Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze Andrzej Żuk. - Zabójstwo niewinnego dziecka bez żadnego powodu ma charakter zbrodni. W tym wypadku dochodzi to, że oskarżony w ten sposób odreagowywał swoje negatywne emocje kierując swoją agresję właśnie wobec tego niewinnego, zupełnie nieznanego dziecka, 10-letniej dziewczynki, która straciła, na skutek jego zachowania, życie – kontynuował uzasadnienie sędzia.

Zdaniem sądu jakakolwiek kara zwyczajna nie byłaby w stanie należycie oddać rażąco wysoką społeczną szkodliwość czynu, stopnia winy oskarżonego, ani innych okoliczności mających wpływ na ten wymiar kary, o którym oskarżony nie tylko dał wyraz pogardzie – każde zabójstwo stanowi wyraz pogardy dla życia, ale również stanowi pogardę dla odczuć innych osób. Oskarżony zabił dziecko na oczach matki w sytuacji, gdy matka była całkowicie osobą bezbronną, nie miała możliwości w jakikolwiek sposób dziecku pomóc – dodał SSO Andrzej Żuk.

Jednocześnie sąd pozbawił Samuela N. praw publicznych na 10 lat. Mężczyzna ma również zapłacić rodzicom dziewczynki po 100 tys. zł zadośćuczynienia. O warunkowe zwolnienie może ubiegać się po 25 latach. Wyrok nie jest prawomocny, obrońcy zbrodniarza zapowiadają apelację.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
46
Tak
13%
Nie
87%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
 
112
Aż 43 zatrzymanych!
 
Aktualności
Strażacy dostali pieniądze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group