Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 4790
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeżów Sudecki: Dożynki z otwarciem nowej szkoły

Środa, 29 sierpnia 2018, 6:19
Aktualizacja: Czwartek, 30 sierpnia 2018, 9:09
Autor: WAC
Jeżów Sudecki: Dożynki z otwarciem nowej szkoły
Fot. KED
W najbliższą sobotę (1.09) zostanie uroczyście otwarta nowa Szkoła Podstawowa oraz Przedszkole w Jeżowie Sudeckim. Tego samego dnia zaplanowano też gminne święto plonów.

Koszt budowy kompleksu oświatowego to około 10 milionów złotych, z czego około 6,5 mln zł pochodziło z dotacji unijnych. Obiekt jest bardzo nowoczesny, o czym będzie się można przekonać już podczas zaplanowanego przy okazji otwarcia jego zwiedzania. W jednym skrzydle znajduje się szkoła dla 300 dzieci, w drugim przedszkole dla 100 maluchów. Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych, w tym wyposażony w windę.

Uroczyste poświęcenie i otwarcie Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Jeżowie Sudeckim wraz ze zwiedzaniem obiektu odbędzie się 1 września o godzinie 14.00. Godzinę później na terenie Euroregionalnego Centrum Spotkań Gmin Partnerskich (ul. Kręta 27) rozpoczną się sołeckie dożynki. W programie przewidziano: konkurs bezpieczeństwa dla rolników – KRUS o/Jelenia Góra, konkurs ciast, konkurencje sportowe i rekreacyjne, występ zespołów ludowych: Sokoliki, Dziwiszowianki, prezentacje Związku Gmin Karkonoskich i Nadleśnictwa Lwówek Śląski, prezentacje miodów i produktów pszczelarskich – Eugeniusz Dawidowicz, pokaz modeli latających z Euroregionalnego Centrum Modelarskiego, wystawę obrazów. Całość zakończy zabawa taneczna pod chmurką (18.00-22.00)

W niedzielę 2 września o godzinie 12.00 w kościele pw. św. Stanisława Biskupa w Jeżowie Sudeckim rozpocznie się msza św. w intencji rolników i o błogosławieństwo plonów. Po mszy św. - modlitwa i złożenie kwiatów pod „Krzyżem i Pomnikiem Pamięci Narodowej”.

Twoja reakcja na artykuł?

20
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
513
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię suschi, ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Robią kolejne drogi
 
Aktualności
Pałac w Bukowcu pięknieje
 
Aktualności
Święto Karkonoskiego Parku Narodowego
 
Aktualności
Sprawny Jelonek
 
Piłka nożna
Finał Pucharu Polski w oku kamery!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group