Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7350
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Dożynki gminne w Karpnikach

Wtorek, 4 września 2018, 6:57
Aktualizacja: Środa, 5 września 2018, 15:26
Autor: WAC
Mysłakowice: Dożynki gminne w Karpnikach
Fot. użyczone
Kapryśna, deszczowa aura nie przeszkodziła mieszkańcom z gminy Mysłakowice w świętowaniu w minioną sobotę (1.09) święta plonów. Gminne Dożynki w tym roku odbyły się na boisku sportowym w Karpnikach.

Mimo deszczowej pogody organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji zarówno dla dorosłych i dzieci. Wśród lokalnych stoisk można było spróbować dań przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Mysłakowicach, Bukowca, Kostrzycy, Stowarzyszenie Senior filia z Karpnik. Tematy przyrodnicze i ekologiczne reprezentowało Nadleśnictwo Śnieżka z Kowar, Leśny Bank Genów z Kostrzycy oraz Koło Łowieckie „Knieje” z Kowar z degustacja pieczonego dzika i koncertem utworów myśliwskich.

Na scenie przez cztery godziny trwały występy zespołów: Karkonosze , Gościniec, Sokolik, Amazonki z Bogatyni, „My Dwie”, duetu Henia i Iza oraz Eugeniusza Wysoczańskiego. Zabawę zakończono wspólną potańcówką pod chmurką prowadzoną przez DJ Maximusa.

Tradycyjnie jak co roku organizatorzy zorganizowali konkurs wieców dożynkowych. Jury miało nie lada problem, aby wybrać ten najpiękniejszy. Zwycięzcą tegorocznego konkursu zostało Sołectwo Krogulec, drugie miejsce zajęło Sołectwo Dąbrowica, a trzeci Sołectwo Bukowiec. Dla zwycięzców przygotowano nagrody w postaci bonów pieniężnych oraz nagród rzeczowych, zaś dla pozostałych okolicznościowe dyplomy i drobne nagrody.

Organizatorami dożynek były Sołectwa z Karpnik, Krogulca, Gruszkowa i Strużnicy oraz GOK w Mysłakowicach, Gmina Mysłakowice, Związek Gmin Karkonoskich.

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
3
60%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group